За час дії ПРООН на Закарпатті реалізовано 116 мікропроектів (ФОТО, ВІДЕО)

У п’ятницю, 17 жовтня в обласному центрі відбувся регіональний семінар, яким стартував третій етап проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» на Закарпатті. Під час заходу підписано угоду про партнерство між облрадою, облдержадміністрацією та програмою розвитку ООН. Участь в заході взяли голова облради Іван Балога, голова облдержадміністрації Василь Губаль, старший програмний менеджер ПРООН Оксана Реміга, менеджери проекту, представники місцевих громад.

За час дії ПРООН на Закарпатті реалізовано 116 мікропроектів (ФОТО, ВІДЕО)

Голова обласної ради Іван Балога насамперед зазначив, що для громад саме такі проекти є стимулом для розвитку. «З початку реалізації проекту активно сприяв в його втіленні. Хочу вас запевнити – так буде і надалі. За сім років реалізації проекту можна констатувати – він сприяє розвитку громадянського суспільства, організує та активізує жителів на вирішення нагальних питань життєдіяльності територіальних громад. Впровадження двох фаз проекту на Закарпатті вважаю успішним та результативним. Це європейський підхід, коли люди самі визначають коло важливих питань, які потрібно вирішити, залучають необхідні фінансові ресурси та контролюють їхнє використання», - констатував керівник ради. Процес впровадження першої фази проекту в Закарпатській області розпочався в березні 2008 року, друга фаза - в липні 2011 року. 

Голова обласної державної адміністрації Василь Губаль вважає, що співпраця з авторитетними міжнародними організаціями є вкрай вигідною для Закарпаття. «Як відомо, Європейський Союз та Програма розвитку ООН виділяють кошти місцевим громадам для підвищення рівня та якості життя їх громадян. А громада, спільно з органами місцевої влади, визначає пріоритетний напрямок їх використання задля добробуту мешканців населених пунктів. У свою чергу обласна влада підтримувала і надалі буде всебічно підтримувати, в тому числі фінансово, такі ініціативні громади сіл, селищ, міст. Впевнений, що взаємодія усіх гілок місцевої влади та активу громад сприятиме успішному і своєчасному виконанню цілей третього етапу проекту», - вважає керівник краю.

Результати проекту «Місцевий розвиток орієнтований на громаду-II» презентував керуючий справами виконавчого апарату облради Михайло Попович. Протягом цього часу на Закарпатті було реалізовано 116 мікропроектів - оновлено 62 дитячих садків та шкіл, 24 медичних пунктів, реалізовано 23 проекти з встановлення енергозберігаючого вуличного освітлення. Місцеві ініціативи були успішно реалізовані завдяки об'єднанню зусиль мешканців сіл, місцевої, районної та обласної влади.

Як повідомила старший програмний менеджер ПРООН Оксана Реміга третя фаза впроваджуватиметься в Україні протягом 2014-2018 років із загальним бюджетом 23, 8 млн. євро. Більшу частину грошей надаватиме ЄС - 23 млн. євро та ПРООН – 800 тис. євро. Мета проекту - сприяння сталому соціально-економічному розвитку на місцевому рівні шляхом зміцнення спільного управління та заохочення громадських ініціатив по всій Україні. На семінарі відбулося підписання угоди про партнерство між облдержадміністрацією, облрадою та ПРООН. 

Учасники семінару – Оксана Реміга, Василь Губаль та Іван Балога взяли участь у брифінгу для представників закарпатських ЗМІ, в ході якого надали вичерпну інформацію про результати проекту на Закарпатті та перспективи його втілення в наступні роки.

Оксана Реміга зазначила, що третя фаза відрізняється від двох попередніх – мають можливість брати участь і містах. «Проект буде реалізовуватися в містах з населенням до 150 тисяч. В першу чергу тут допомагатимемо у створенні ОСББ. Також йдеться і про впровадження нових технологій – електронного врядування. Третя фаза проекту реалізовуватиметься на рівні національної політики з формування законодавчої бази для децентралізації в країні», - зазначила старший програмний менеджер ПРООН.

Василь Губаль насамперед висловив вдячність за підтримку громади Закарпаття зі сторони інвесторів. «Дві фази проекту успішно виконані в нашому краї. Я приймав участь у цих проектах, коли працював на посаді голови райради. Я бачив, як громади долучаються до проекту, як в них змінюються підходи до вирішення проблем свого села. Енергозбереження, заміна водогонів, вуличне освітлення – це є реальна децентралізація влади, яке вдалося зробити в рамках проекту. Завдяки цьому громади мають більше можливостей впливати на процеси. Ми будемо в місцевих бюджетах передбачати співфінансування, сподіваюся, що до цього процесу буде долучатися і бізнес», - констатував керівник краю.Іван Балога як позитив відзначив, що проект буде втілюватися в містах. «Тут буде можливість для створення ОСББ та втілювати проекти з енергозбереження. Громади разом можуть вирішувати свої проблеми. В області маємо угоди з чехами та угорцями, де проекти співфінансуються інвесторами, владою та громадами. Хочу відзначити - ці проекти фінансово дисциплінують. Це не подачка, індикатор як нам жити далі», - резюмував керівник ради, повідомляє прес-служба Закарпаття.

17 жовтня 2014р.

Теги: інвестиції, ЄС, ПРООН, ОСББ, євро

Коментарі

Чікі 2014-10-17 / 19:49:27
24 - це на ВСЮ Україну!

НОВИНИ: Економіка

11:16
/ 20
На Тячівщині виробник меблів планує залучити 160 працівників із Бангладеш
11:26
Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) вирішила підтримувати малих виробників вина Одеської та Закарпатської областей
18:05
/ 1
Торік на Закарпатті функціонувало 48,8 тис. суб’єктів господарювання, з яких 5,7 тис. – підприємств-юридичних осіб, 43,1 тис. – фізичних осіб-підприємців
00:07
/ 2
Кабмін зареєстрував новий індустріальний парк "Мужай" на території Берегівської громади
16:50
/ 59
НБУ визнав закарпатський "Комінвестбанк" банкрутом
14:26
/ 1
Цьогоріч на Закарпатті за 11 місяців сплатили туристичного збору на 4,2% більше, ніж торік
17:30
За січень–вересень 2024-го на Закарпатті коефіцієнт покриття експортом імпорту становив 0,93
17:38
У пункті пропуску "Лужанка – Берегшурань" запустили оформлення вантажівок
17:20
/ 6
Євроколію на ділянці "Чоп-Ужгород" не зможуть побудувати до кінця року
16:32
/ 1
У Франції відкрили перше у світі індустріальне виробництво целюлози з опалого листя на основі стартапу закарпатця Валентина Фречки
01:03
/ 8
На Закарпатті наразі перебуває 40% усього релокованого бізнесу України
20:35
На третій рік війни об'єми будівництва в Ужгороді майже втричі перевищили довоєнні показники – ЛУН
22:24
Зміни в митному законодавстві ЄС спричинили черги вантажівок перед КПП "Вишнє Нємецьке - Ужгород"
23:35
/ 1
Пов'язана із львівським бізнесменом фірма купила ще один дозвіл на видобуток мінеральної води на Закарпатті
11:11
/ 3
Посуха знищила більшу частину врожаю хурми на Закарпатті
22:05
Торік з прибутками спрацювали 73% підприємств Закарпаття
11:19
АРМА оголосила конкурс на управління ключовим логістичним комплексом Закарпаття "Термінал Карпати"
15:47
/ 2
Завершення будівництва євроколії на ділянці Чоп—Ужгород заплановано на 2025 рік
11:31
/ 1
На аукціонах "Земельного банку" за суборенду землі на Закарпатті ціна за гектар сягла майже 10 000 грн
00:59
/ 3
Підняття мінімальних роздрібних цін на вино стане подарунком для продавців "лівого" вина – Гарновдій
14:59
/ 3
Триває активна фаза будівництва євроколії між Чопом та Ужгородом – "Укрзалізниця"
11:13
Через закарпатську митницю найбільше експортують зерно та деревину, а імпортують - легковики та вантажівки
15:01
Цьогоріч на Закарпатській митниці найбільше податків сплачено за ввезення автомобілів, моніторів і проєкторів, телефонів та водонагрівачів
13:47
/ 1
Індустріальний парк на Берегівщині, один з трьох в Україні, отримає державні 148 млн грн на будівництво залізничних колій та електричної інфраструктури
16:31
З початку року на Закарпатті ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 3,3%
» Всі новини