Такого висновку дійшов Комітет виборців України, проаналізувавши кандидатів у народні депутати.
Як наголошує КВУ, потенційно саме мажоритарні округи можуть привести до нової Верховної Ради найбільше депутатів, що голосували за диктаторські закони 16 січня - 30 з 35, за результатами моделювання.
Якщо розглянути старі обличчя, що балотуються в одномандатних округах, майже половина (47%) голосували за диктаторські закони 16 січня.
До групи фаворитів виборчих перегонів в одномандатних округах, відібраною КВУ, потрапили 82 кандидати, що голосували за диктаторські закони 16 січня, і прагнуть знову здобути мандат. Абсолютна більшість із них (81) балотуються як самовисуванці, іодин кандидат – від Блоку Петра Порошенка.
Найбільше нових облич у списках Радикальної партії Ляшка (96% кандидатів без досвіду роботи нардепом) та Громадянська позиція (92%).
Збалансований склад списків в Сильної України (78%) та Блоку Петра Порошенка (64%).
В списках Народного фронту та Батьківщини в парламент йдуть переважно старі обличчя, нових тільки 44% та 38% відповідно.
|
Найбільше старих облич у "Батьківщині" та "Народному фронті". Інфографіка КВУ |
Чиновники/представники самоврядування займають біля 1/3 виборчих списків Сильної України, Блока Петра Порошенка, Батьківщини та Народного фронту.
Водночас у списках Радикальної партії Ляшка та Громадянської позиції їх тільки 9% і 16% відповідно.
При цьому юристи, топ-менеджери та власники бізнесу займають 1/3 виборчих списків Радикальної партії Ляшка, Громадянської позиції, Сильної України та Блоку Петра Порошенка.
Натомість, у списках Народного фронту та Батьківщини таких кандидатів тільки 8% та 13%.
Серед нових облич списку Народного фронту чверть займаютьвійськові, тоді як в інших партіях їх від 2 до 9%.
Найбільше безробітних, пенсіонерів, а також помічників народних депутатів (категорія: кандидати із невизначеним професійним досвідом) в списках Радикальної партії Ляшка (45%) та Сильної України (26%).
|
До Ради мають шанси потрапити 293 нових облич. Інфографіка КВУ |
Якщо порівняти якісний склад старих облич в партійних списках, вирізняється список Сильної України, де 77% старих облич – нардепи, що голосували за диктаторські закони 16 січня.
Так само як і в партійних списках, серед фаворитів виборчих перегонів в мажоритарних округах багато нових облич – 70%.