Головною її метою було ознайомити громадськість з додатковими документальними свідченнями тих вже далеких подій ХХ століття, але близьких серцю кожного патріотично налаштованого українця.
Представлені матеріали викликали значний резонанс серед громадськості, не байдужої до власної історії. Тут побували люди з різних верств населення, різних поколінь, з різних куточків Закарпаття, а також іноземні туристи.
Що відрадно, левову частку відвідувачів склала студентська та учнівська молодь. Для школярів відкриті уроки історії проводили, тимчасово ставши педагогічними наставниками, співробітники Галузевого державного архіву Служби безпеки України Георгій Смирнов та Наталія Сердюк, які роз’яснювали молодому поколінню зміст стендів виставки. Зокрема, щодо здійснених заходів технологів боротьби з українством: накази, директиви, оперативно-статистичні звіти Державного політичного управління УРСР про репресії проти селянства, кримінальні справи стосовно жертв політики антислов’янського тоталітарного режиму, фрагменти документальних фільмів про Голодомор тощо.
У рамках заходів вшанування жертв Голодомору в приміщенні Державного архіву Закарпатської області за участі його директора Михайла Делегана, заступника керівника Галузевого архіву СБУ Сергія Кокіна, професорів УжНУ Сергія Федаки та Романа Офіцинського, представників ОДА відбувся «круглий стіл». Предмет обговорюваної теми був досить розлогим: Голодомор у контексті репресивної політики більшовизму, причини Голодомору та механізми його втілення, регіональні особливості, наслідки, причини замовчування Великої трагедії, реакція за кордоном, Голодомор як геноцид українського народу тощо. Учасники «круглого столу» висловлювались щодо різноманітних підходів до методики вивчення Української Трагедії, які проте дійшли одностайної думки, що в основному слід притримуватись схеми вивчення і систематизації архівних матеріалів про зазначені події, запропонованої спеціалістами Служби безпеки України.
Свого роду підсумком вказаних заходів стала спільна поминальна служба, присвячена жертвам тих трагічних подій, проведена представниками Православної та Греко-католицької церков. Поминальний обряд здійснили Ужгородський благочинний Мукачівсько-ужгородської єпархії УПЦ о. Миколай (Кабацій) та священних Мукачівської греко-католицької єпархії, проректор Богословської академії ім. Т. Ромжі о. Мирослав (Туркот). Під час служби, на якій були присутні керівники Управління Служби безпеки України в Закарпатській області, священики зазначили, що людина, котра відходить від Бога, здатна перетворюватись на звіра в людській подобі, і, як наслідок, мати здатність до необмежених злочинів проти людства; тільки щира віра може стати перешкодою на шляху до запобігання подібних трагедій у майбутньому.