На Закарпатті діють 67 обласних громадських організацій національних та етнічних спільнот

Як відзначає заступник начальника відділу національностей та релігій Закарпатської ОДА Наталія Шутанич, у цілому ситуація у сфері міжнаціональних відносин у краї - стабільна. Фактів обмеження прав громадян, пов'язаних з їх належністю до національних меншин, в області не зафіксовано.

На Закарпатті діють 67 обласних громадських організацій національних та етнічних спільнот

«У регіоні досягнуто позитивних тенденцій розвитку міжнаціональних процесів. Робота місцевих органів влади із захисту прав національних меншин спрямована на збереження у краї атмосфери толерантності співжиття різних національних груп. Так, за сприяння місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування проводяться заходи, спрямовані на задоволення етнонаціональних потреб національних спільнот області та запобігання будь-яким проявам розпалювання міжнаціональної ворожнечі», - каже Наталія Шутанич. 

Посадовець підкреслила, що на Закарпатті національним меншинам забезпечуються права на користування і навчання рідною мовою, сповідування своєї релігії, відзначення національних свят, задоволення потреб у ЗМІ тощо.  Також в області створено та постійно вдосконалюється мережа освітніх та культурно-мистецьких закладів, яку приведено у відповідність до національного складу населення.

«Зокрема гармонізації міжнаціональних відносин у регіоні сприяють 67 обласних громадських організації національних та етнічних спільнот, у тому числі 13 – угорської, 18 – ромської, 5 – словацької, 5 – російської, 11 – русинської, 4 – румунської, 3 – єврейської, 2 – німецької та по одному  польської, чеської, вірменської, білоруської, азербайджанської і грецької громад. Слід відмітити позитивний напрям співпраці місцевих органів влади з вищезазначеними об’єднаннями. В області систематично проводяться  моніторинги з питань дотримання прав національних спільнот, результати яких розглянуто як представниками облдержадміністрації, так і національно-культурних товариств за участі спостерігачів Ради ООН з прав людини та спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні з питань організації безпеки та співробітництва в Європі», - розповіла Наталія Шутанич. 

Відтак, прийнято рекомендації щодо перспектив розвитку державної етнополітики України у контексті підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Разом з тим, сьогодні опрацьовується  проект доповіді  України  про виконання Міжнародної  конвенції про ліквідацію всіх форм расової  дискримінації.

«Спільними зусиллями місцевих органів влади та ромських національно-культурних товариств знайдено ефективні форми співпраці та координації діяльності із забезпечення  потреб ромської національної меншини. Для покращення становища ромів реалізується План заходів з виконання в області Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року. Особлива увагу зосереджена на вирішенні освітніх запитів ромів, надання їм соціальних, медичних послуг та документування», - зауважує чиновниця.

«Нині важливим чинником у реалізації міжнаціональних відносин є подальша гармонізація законодавства України відповідно до вимог міжнародних стандартів у цій сфері. Це актуально особливо зараз, коли Україна підтвердила  курс на інтеграцію  із Європейським Союзом. У цьому контексті важливим завданням є вибудувати  концепцію міжнаціональної політики, орієнтованої на європейські цінності, здатної ефективно реагувати на зміни, пов’язані з процесами глобалізації. Успішність реалізації цього завдання напряму залежить від підтримки постійного діалогу влади з суб’єктами етнічних процесів та взаємного діалогу їх між собою», - резюмує заступник начальника відділу національностей та релігій Закарпатської ОДА Наталія Шутанич. 

 

 

 

 

Відділ національностей та релігій ОДА

06 серпня 2014р.

Теги: спільноти, громадські організації

НОВИНИ: Соціо

11:07
/ 1
У понеділок в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Робертом Папом
00:55
/ 1
Снайпер "Сєня"
14:20
/ 1
Підтверджено загибель Юрія Капка з Лютої на Ужгородщині, який понад місяць вважався зниклим безвісти
01:26
/ 1
На Донеччині поліг Федір Волос з Хуста
23:47
/ 12
Екологічні ризики нового Генплану міста Ужгорода
22:06
/ 8
Арештовані у справі Каськіва землі Боржави втретє не змогли продати – тепер на аукціоні зі зниженням ціни
21:07
/ 1
Поліція каже, що в конфлікті на Драгобраті поляків не було, хоча на відео є
19:38
/ 3
Ужгородці збирають підписи проти зведення МАФу на площі Кирила і Мефодія
18:30
/ 9
В Ужгороді на набережній Незалежності встановлять модульний туалет
16:45
/ 1
У Тур'їх Реметах на Ужгородщині попрощаються з полеглим ще в квітні 2024-го Михайлом Скубеничем
15:40
На Драгобраті п'яні поляки погрожували українцю "військкоматом"
11:06
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді проведуть в останню земну дорогу полеглого захисника Андрія Матейку
20:29
/ 1
На війні з росією поліг Євген Балог з Бистриці Чинадіївської громади
11:08
З лютого вартість квитків на потяг до будапешта зросте на 17-21%
15:51
/ 13
30 бангладешців уже оформлюють візи для працевлаштування на Закарпатті
10:55
/ 2
У середу в Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Максимом Євдокимовим
06:16
/ 1
Кілька вражень про цьогорічних лауреатів премії Михайла Лучкая
15:33
/ 1
У Мукачеві в середу попрощаються з полеглим Героєм Валерієм Сідором
14:27
/ 1
На війні з росією поліг Мека Яшкович з Ужгорода
14:13
Пошуки 74-річного ужгородця, що тривали з кінця грудня, завершилися констатацією непоправного
20:01
/ 5
Петиція про запровадження мораторію на будівництво вітряків на гірських територіях Карпат, попри технічні збої, достроково зібрала необхідну кількість голосів
01:29
/ 1
Надходження загального фонду місцевих бюджетів Закарпатської області за 2024 рік зменшилися відносно 2023 року на 4,1%
17:31
/ 1
На війні з росією поліг Юрій Голінка з Ужгородщини
15:05
У Мукачеві в п'ятницю прощатимуться з померлим захисником Русланом Цибарем
14:32
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Русланом Капальчиком
» Всі новини