Закарпатський обласний муздрамтеатр закрив 68-ий театральний сезон виставою "Назар Стодоля"

Цьогоріч змінили традицію, відігравши останньою не прем’єру року, а шевченківський твір, як і годиться в рік 200-річчя з Дня народження Великого Кобзаря. Після перегляду твору залишилися тільки гарні враження – дорогі костюми зачаровували, перехоплювало подих від драматичної напруги (хоч твір добре відомий глядачам, особливо студентам), а ще вабила масовість вечорниць та переливи голосів артистів.

Закарпатський обласний муздрамтеатр закрив 68-ий театральний сезон виставою "Назар Стодоля"

 

З Шевченкіани в репертуарі театру є ще й музична драма «Мати-наймичка». На неї активно запрошували студентів, особливо філологів. Через неспокійний березень багато хто, на жаль, відмовився від культурного відпочинку. Хоча невеликій групці цінувальників театру все-таки вдалося потрапити на виставу. Враження були найрізноманітніші. Дехто захоплювався проникливістю і сентиментальністю твору і грою акторів, інші очікували чогось більшого. На мій погляд, вистава була б більш вдалою, якби пісні виконувалися наживо. Нової вистави за творами Шевченка так і не вдалося побачити, хоч хотілося. Керівництво театру, зокрема головний режисер Анатолій Філіппов, стверджує, що в них запланована п’єса «Сліпий» за однойменною повістю Кобзаря, але через фінансові труднощі навряд чи вдасться її поставити. 

Зате приємно здивував усіх Закарпатський обласний театр ляльок, який устиг за короткий термін поставити експериментальну виставу «Сторінки щоденника поета» (режисер – М.Карпенко). Твір напрочуд оригінальний, адже змальовано роки заслання поета, які важко відтворити на сцені, проте це передано так проникливо і по-справжньому, емоційно і надривно, що дух перехоплює. Професор Сергій Федака стверджував після прем’єри, що психологію людини в атмосфері заслання передано дуже влучно. До того ж багатьом глядачам вистава навівала відчуття салонної атмосфери. Незабутній твір. На перегляд цієї вистави філфаківці навіть сходили культпоходом. У більшості студентів залишилися позитивні враження. Вони побачили Шевченка живою людиною, з болями і переживаннями. Дехто навіть стверджував, що набрався життєдайної енергії, побувавши в одному з храмів культури в Ужгороді – театрі.

Якщо студентам так сподобалося в театрі, чому ж вони так рідко його відвідують? Питання до обох сторін – театралів і самої молоді. Останні відмахуються, мовляв, не мають часу, дехто нарікає, що вистави показують у незручний час (зазвичай у неділю, коли більшість студентів іще в дорозі), а найпопулярніший аргумент – нема грошей. Можливо, варто зробити крок назустріч студентам і запровадити знову практику абонементів? Колись таке було, зізнається в. о директора театру Анатолій Кримус, але театр закрили на ремонт – і цими абонементами не вдалося скористатися.

Свою думку про те, що студенти, колись опора театрального життя, не ходять на вистави, мають і театрали. Режисер Анатолій Філіппов стверджує: якщо людині не цікаво, її нічим не зацікавиш, тим більше тепер, коли є кіно, телебачення, а в театрі живе спілкування, щоразу все інакше. Хай там як, але, на мою думку, бодай раз побувати в театрі кожному студенту все-таки варто, адже відчути дух Мельпомени варто зсередини, а вже потім робити висновки – хочу або не хочу приходити. 

А подивитися є на що в обох ужгородських театрах. Від програмових творів – «Наталка Полтавка», «Назар Стодоля», «Матінка Кураж» – до сучасних розкутих молодіжних вистав «Обережно, жінки», «Maine libe Віра» та інших у великому театрі (як називають Закарпатський обласний державний музично-драматичний театр імені братів Шерегіїв у студентських колах) та прекрасних вистав («Лісова пісня», «Енеїда», «Цирк Івана Сили», «Коняги» та інші) у малому театрі, або Закарпатському академічному обласному театрі ляльок «Бавка». Репертуар постійно оновлюється. Навіть цьогоріч, незважаючи на складні суспільно-політичні умови, в обласному державному музично-драматичному театрі відбулися три прем’єри – двох вистав для дорослих («Матінка Кураж» (режисер – Сергій Архипчук) та «Одруження» (режисер – Петро Авраменко)) та однієї для дітей («Малюк і Карлсон»). Крім того, в театрі влаштували конкурс на кращу п’єсу для дорослих і дітей серед крайових драматургів. Перемогу здобула п’єса «В Парижі гарне літо» Олександра Гавроша про Адальберта Ерделі. Сподіваємося на прем’єру в новому театральному сезоні. Закарпатський академічний обласний театр ляльок, який навіть давав прихисток ужгородським євромайданівцям, також потішив глядачів кількома виставами – «По щучому велінню» (режисер – Олександр Куцик), «Сторінки щоденника поета» (режисер – Микола Карпенко), «Раз хатинка, два хатинка» (режисер – Наталія Орєшнікова). Сподіваємося, що ляльковий театр порадує нас постановками вечірньої пори та виставами для дорослих, пише Медіацентр УжНУ.

09 липня 2014р.

Теги: сезон, муздрамтеатр, Назар Стодоля

НОВИНИ: Культура

19:33
/ 3
В ужгородському скансені виставили ненаївне наївне
23:16
В ужгородському скансені відкрилася ювілейна виставка народної майстрині Людмили Губаль
22:39
Документальний фільм "Оберіг" про історію, традиції та культуру гуцулів Ясіні вже можна переглянути у YouTube
01:20
В Ужгороді відбудеться концерт Олександра Садварія "Music is my life"
22:06
/ 1
Іван Хланта презентував в Ужгороді новий збірник 110 казок з різних куточків Закарпаття
13:52
Закарпатська обласна філармонія запрошує на концерт Академічного камерного оркестру
23:23
Закарпатський народний хор увійшов у свій 79-й концертний сезон і розпочав підготовку до 80-літнього ювілею
00:35
Казки Закарпаття в записах Івана Хланти презентують в обласній книгозбірні
23:07
/ 1
В ужгородському скансені відкрилася виставка робіт майстрів народної творчості з різних куточків Закарпаття
21:59
У середу в Ужгороді відбудеться зустріч з письменником Мирославом Дочинцем
18:05
Книжки двох ужгородців увійшли в довгий список престижної літературної премії Бі-Бі-Сі
16:11
/ 2
В Ужгороді оцифрували унікальні фрески Горянської ротонди
00:12
У Закарпатській ОДА відзначили переможців конкурсу "Мистецтво книги", проведеного в межах "Книга-Фесту"
22:49
У Пряшеві відбувся 4-й український книжковий фестиваль
17:23
В Ужгороді відбудеться прем’єра вистави "Мина Мазайло" театру з Маріуполя
18:02
В Ужгороді проведуть "круглий стіл" до сторіччя дослідника давньої літератури Закарпаття Василя Микитася
15:46
На Закарпатті визначили переможців і резервістів обласного відбіркового конкурсу фестивалю "Червона рута"
01:48
У суботу в Ужгороді відбудеться обласний відбірковий конкурс фестивалю "Червона рута"
17:37
В ужгородському скансені завершили відновлення "солом'яного" даху з села Рекіти
18:05
/ 1
В Ужгороді відбудеться виставка "Книга-Фест-2024"
17:37
У гуцульській садибі-ґражді ужгородського скансену показали "Украдене щастя" Івана Франка
14:06
У Хусті вперше пройде відкритий театральний фестиваль-конкурс "Відлуння вічності: Українська класика сьогодні"
11:41
/ 1
До Всеукраїнського дня художника в Ужгороді відкрилися дві виставки
15:10
У вівторок в ужгородському скансені відкриють персональні виставки Івана Бондаренка та Владислава Ганзела
23:09
/ 1
На Львівському форумі видавців представлять нову дитячу книжку Олександра Гавроша "Фортель і Мімі"
» Всі новини