Презентація цих знакових видань і стала центровою віссю творчого вечора Василя Кухти «Гуцульський князь», який відбувся на малій батьківщині письменника - у місті Рахові. Учасниками небуденної події, що проходила у залі засідань Рахівської райдержадміністрації, стали не тільки рахівчани, але і їх численні гості з Києва, Івано-Франківська, Чернівців, Ужгорода та інших міст - науковці, письменники, художники, керівники мистецьких і громадських організацій.
З особливим замилуванням учасники вечора слухали сповнені глибинної експресії поезії Василя Кухти, прочитані учнями Рахівсь-ких 30Ш № 1 та № 2, пісні на слова Василя Кухти у виконанні його однокласника і композитора водночас Михайла Томашука; чоловічого квартету місцевої музичної школи (керівник Володимир Шепета); керівника ВІА «Край», директора РБК Івана Мисинчука; родинного ансамблю Василини Григірчак тощо.
Після завершального слова Василя Кухти, у якому він вкотре зізнався у любові до рідного міста і його мешканців, останнього було обдаровано букетами квітів, пам'ятними презентами, серед яких, напевно, найсимволічнішими можна вважати картину з краєвидом рідного міста, гуцульський топірець, а також справжню трембіту, виготовлену власноруч чоловіком однокласниці Марії Тодерюк (Гринюк). Творчий вечір «Гуцульський князь», режисуру якого майстерно (як нині модно говорити, на європейському рівні) здійснив заступник завідувача районного відділу культури Василь Кухар, засвідчив істину, до якої ми йшли роками: провінцію і столицю таки визначають не за географічними, а за духовними параметрами...
Мирослав Дочинець, "Старий Замок "Паланок"
31 серпня 2007р.
Теги: