Про це йдеться в опитуванні, проведеному Центром Разумкова.
Так, вступ до ЄС підтримують 52,4% опитаних, а приєднання до Митного союзу (РФ, Казахстан, Білорусія) – лише кожен п’ятий (18%). Водночас стільки ж респондентів (20,8%) обирають третій шлях – неприєднання до жодної з цих структур.
Найбільш активно приєднання України до ЄС є жителі Заходу (87,5%) і Центру (65,8%). На Півдні європейську і євразійську інтеграцію підтримують майже рівні частки опитаних (29,4% і 24,3%), але найчастіше (35%) респонденти виступають проти інтеграції до ЄС і до Митного союзу. Однак на Сході громадяни частіше віддають перевагу вступу до Митного союзу (38%), ніж до ЄС (25%).
Хоча 62% опитаних переконані, що українці та росіяни є братніми народами, 56,4% опитаних вважають, що зараз між Україною та Росією йде війна і 77,1% з них впевнені, що винна у цьому саме Росія.
Водночас 56,5% опитаних переконані, що Росія проводить проти України недружню політику. Відповідно, лише 21,5% українців зараз виступають за поглиблення співпраці з Росією, 34,7% переконані, що Україна має зменшувати співробітництво з цією країною і залежність від неї. А 22,3% вважають, що співпрацю з Росією слід згорнути взагалі.
В той же час дослідники відзначають значну відмінність у ставленні до цього питання представників різних регіонів. Якщо на Заході згортання співробітництва з Росією підтримують більше 80%, а в Центрі – 66%, то на Півдні - 48% (29,3% - за поглиблення партнерства) і на Сході – лише дещо більше 33%, а 41% - за посилення діяльності у протилежному напрямку.
В той же час на питання "Якби наступної неділі відбувся референдум щодо вступу до НАТО, як би Ви проголосували?" 36,7% респондентів відповіли, що вони проголосували б за вступ, 41,6% – проти.
Знову ж таки, під час опитування з цього питання були виявлені суттєві регіональні відмінності. Найбільш активно (67%) підтримують вступ до НАТО на Заході України. В Центрі висловили готовність приєднатися до НАТО 46,9% респондентів (27,7% – проти). Більшість респондентів Півдня і Сходу України проти членства в Північноатлантичному альянсі – 60% і 68,4% відповідно.
Дослідження проведено соціологічною службою Центру Разумкова з 25 по 29 квітня 2014 року. Було опитано 2012 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України за винятком Криму за вибіркою, що репрезентує доросле населення за основними соціально-демографічними показниками. Похибка вибірки не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.
Оксана 2014-05-13 / 21:57:54
ВАЖЛИВО! Подписываем петицию о признании России спонсором терроризма!
Переходите на страницу петиции
https://petitions.whitehouse.gov/petition/designate-russia-state-sponsor-terrorism/XMjbTltM
нажимаете внизу синюю кнопку CREATE AN ACCOUNT
заполняете форму
E-mail address *
First Name * (имя)
Last Name * (фамилия)
Challenge Question * (тут надо ввести ответ на вопрос, который написан над полем, переводите через google translate если не знаете английский)
далее нажимаете внизу синюю кнопку CREATE AN ACCOUNT
ждете письмо на почту
переходите по ссылке из письма (... to confirm this is a working email address: ...)
попадаете на страницу петиции
нажимаете зеленую кнопку SIGN THIS PETITION
Подключаем всех друзей и знакомых! Репостим по всем сайтам!
или
Шаги такие. клікнуть тут (или скопировать в поиск)
https://petitions.whitehouse.gov/petition/designate-russia-state-sponsor-terrorism/XMjbTltM
1) Відкрити акаунт (клікнуть create account)
2) вписаnи свій і-мейл, (e-mail address), потім своє ім*я
(fist name), потім своє прізвище (last name), потім свій індекс (zip code)
3) відповісти на просте питання англійською (Challenge Question)
4) потім зайти на свою і-мейл скриньку, там буде повідомлення від whitehouse для підтвердження реєстрації. У повідомленні перший лінк клікнути. Вийдеш на сторінку із петицією, потім клікни SIGN.
петиція 1 https://petitions.whitehouse.gov/petition/designate-russia-state-sponsor-terrorism/XMjbTltM
петиція 2 https://petitions.whitehouse.gov/petition/weapon-ukraine-protect-against-russian-aggression/QjSRkPHF
петиція 3 https://petitions.whitehouse.gov/petition/impose-full-scale-economic-sanctions-against-russia-stop-aggression-ukraine/mFrQKjb3