У різнобарвності народного мистецтва Закарпаття яскраво вирізняється творчість художників, народних умільців, майстрів декоративно-прикладного мистецтва Іршавщини. Традиції закарпатської школи живопису, започатковані нашими відомими земляками Адальбертрм Ерделі та Йосипом Бокшаєм, продовжують їхні учні й послідовники. Серед тих, хто нині в епіцентрі мистецького життя Іршавщини, члени Спілки художників України Василь Філеш, Любов Микита, майстер художнього різьблення по дереву Іван Ісак, вишивальниці Марія Ляшко та багато інших. До речі, всі вони гідно представили мистецтво нашого краю на фестивалі "Дні Іршавщини", що відбувся у Старокиївському районі столиці України в 1999 році.
На виставці, запропонованій ужгородцям, репрезентовано також творчість народних
майстрів Берегівщини, Виноградівщини, Перечина й Хуста, інших міст та сіл Закарпаття. Відвідувачі побачать чудові роботи майстрів лозоплетіння, вишивки, художнього різьблення по дереву; а також живопис самодіяльних митців: Лариси Ганчак, Володимира Павловича, Міклоша Горонгозо, Івана Ісака. Павла Кутлана, Ніни Мізун та інших.
Організатори виставки — управління культури Закарпатської ОДА, Будинок творчості (дир. Володимир Рудейчук).
До організації та створення експозиції також активно долучилися наукові працівники етнографічного музею Сільвія Полак, Оксана Зейкан, Мар'яна Чеплєв та інші.
Природно, що ця виставка не змогла вмістити всього арсеналу творчих робіт майстрів Закарпаття. Але організатори сподіваються, що представлена експозиція дасть змогу пересічному глядачеві сформувати свої враження про мистецькі таланти і традиції нашого краю.
Володимир Мишанич, "Ужгород"
27 серпня 2007р.
Теги: