Про це йдеться в заяві МЗС Росії, оприлюдненій у середу.
У відомстві заявили, що "вкрай здивовані спотвореною інтерпретацією київською владою, а також американськими партнерами змісту прийнятої 17 квітня в Женеві заяви за підсумками чотиристоронньої зустрічі представників Росії, США, ЄС і України".
У МЗС РФ відзначають, що "у зазначеному документі міститься положення про те, що всі незаконні збройні формування мають бути роззброєні".
"У Києві та Вашингтоні, а також у ряді європейських столиць продовжують твердити про необхідність "здати зброю" тільки українськими громадянами, що захищають свої права на Південно-Сході України", - йдеться у коментарі.
"При цьому закривають очі на триваючі провокаційні дії бойовиків праворадикальних сил, зокрема так званого "Правого сектора", як у Києві, так і в різних містах Півдня і Сходу країни", - заявляють в МЗС РФ.
"Як і раніше чекаємо виконання обіцянок від Києва, який відповідальний за налагодження діалогу з регіонами України, в тому числі на Південно-Сході", - заявляють російські дипломати.
"Абсолютно некоректними є висловлювання київських властей, а також американських представників щодо зафіксованого в заяві від 17 квітня положення про необхідність звільнення всіх - підкреслимо: усіх незаконно захоплених будівель, вулиць і площ", - зазначено в заяві.
Також в МЗС РФ згадали, що заступник Держсекретаря США Вікторія Нуланд в одному зі своїх останніх інтерв'ю заявила навіть про те, що мітингувальники в Києві мають право на мітинги на "площі Майдану".
"Оскільки на це є якась, не зрозуміло ким видана ліцензія, а мітингувальники на Південно- Сході України такого права, мовляв, не мають. Така ось демократія в лапках", - обурюються в МЗС РФ.
"Російська сторона знову наполягає на негайній деескалації ситуації на Південному Сході України, відвід підрозділів української армії і початку реального внутрішньоукраїнського діалогу з охопленням всіх регіонів і політичних утворень країни", - резюмує офіційна Москва.
У Пентагоні у вівторок відзначили, що Росія не відвела війська від кордонів України і не сприяла деескалації напруги.
"Правовий сектор" запевнив представників ОБСЄ в тому, що бойове крило організації вже зникло і організація перетворилася на політичну партію.
Тому "Правовий сектор" не вважає себе представником "озброєних формувань", про які йдеться в женевських домовленостях.