Сьогодні екологи безпосередньо співпрацюють із пунктом оптового збору макулатури. За один кілограм паперу можна вилучити 70 копійок, тобто за тонну – 700 гривень.
У дитячому садочку, дізнавшись про подібну акцію, самі долучилися до збору макулатури. По всіх усюдах назбирали понад 500 кілограмів вторинної сировини. За ці гроші екологи та біологи й допомогли із саджанцями.
Діти, їхні батьки та вихователі сьогодні зранку активно копали, саджали, поливали та обіцяли й надалі доглядати за щойно висадженими саджанцями японської вишні. Наступного року в садку вже цвістимуть десять нових сакур.
Серед посаджених дерев і морозостійкий сорт ківі. Його для садочка презентував Генріх Стратон – ужгородський селекціонер і біолог, який власне і вивів цей сорт ківі. Плоди на цих деревах з’являться вже за три-чотири роки, порадував Генріх.
Доглядати за екзотами в садочку №29 вже звикли. Бо ж на території дитячого закладу сотні рослин. Завідувачка ДНЗ «Дивосвіт» Ольга Чаварга розповідає: «маємо намір створити на території дендрарій. У нас тут є гінго, їстівний каштан, магнолія, катальпа. Вони старі вже, але ми стали їх доглядати. І вони гарно ростуть. Хочемо ще позначити їх спеціальними табличками, щоб і діти, і батьки знали, що тут росте. Коли дізналися про акцію, вирішили долучитися. Ми збираємо макулатуру і від найближчих торговельних закладів. Діти приносять з дому».
Свого часу макулатуру збирали масово. Цю традицію, упевнені в садочку, треба повертати. Бо ж до спільної справи збору паперу, а потім і висадки дерев, разом із дітьми долучаються і батьки, формуючи таким чином екологічну свідомість малечі та дорослих.
Акція «Здай макулатуру – збережи дерево» триває. Результатом першого етапу стало бажання підприємців міста долучитися до доброї справи, зауважує Ольга Химич. Торік вдалося зібрати більше 3 тисяч 800 кілограмів макулатури.