Вона ознайомила присутніх з історією виникнення писанки, основними її символами, розповіла про особливості лемківської писанки, яка відрізняється від гуцульської та інших технікою написання та знаками-символами. Цікаво було дізнатись, що інструментом написання є звичайна шпилька, гострий кінець якої встромлений у дерев’яну паличку, а маленьку головку, що на другому кінці шпильки, вмочують у розплавлений у металевій посудині віск. Ця техніка й визначає особливості декорування писанки, диктуючи певні обмеження у створенні орнаментів.
Переносячи крапельку воску на поверхню яйця, можна намалювати крапку або краплину, створюючи з простих елементів гарні й вишукані орнаменти. До слова, ота крапка символізує краплини дощу, що є основою усього живого на Землі. Писанкарка відзначила, що основні символи лемківської писанки – сонце, зірки, віночок, дерево, ластівка, бджілка. Для кольорової гами характерні червоний, вишневий, жовтий, оранжевий, зелений, синій, блакитний та білий кольори.
Майстер-клас видався цікавим і змістовним, а ще корисним, адже, без сумніву, деякі з учнів обов’язково спробують до Великодня самостійно розписати яйця, щоб подарувати своїм близьким та рідним.
Володимир Мишанич для Закарпаття онлайн