Зокрема голова Держводгоспу побував у с. Вари, що на Берегівщині, де проводиться реконструкція правобережної і лівобережної дамб ріки Боржава. Ці захисні споруди збудовані ще в 50-х роках минулого століття і захищають 8 населених пунктів Берегівщини. Під час катастрофічного паводку 2001 року село Вари зазнало страшного удару стихії.
Щоб убезпечити Боржавську долину від такого лиха, наразі побудовано 5,1 км захисних дамб, виконано робіт на загальну суму 16,4 млн. гривень. До кінця року планується ввести в експлуатацію три пускових комплекси. Здати об’єкт планують наступного року дев’ятьма пусковими комплексами. За словами начальника облводгоспу Володимира Чепака, закарпатський облводгосп тісно співпрацює з угорськими колегами у питаннях протипаводкового захисту. В Угорщині реалізують так званий „ План Вашергелі”, у нас — державну протипаводкову програму. На нашій території за згоди громад села Вари, Четово запроектували будівництво акумулюючого польдеру, який під час проходження великої води здатен приймати до 43 млн. куб. метрів води. Паралельно і на угорській стороні будуватиметься аналогічний польдер, — повідомляє Володимир Петрович.
Як зауважив Василь Сташук, цього року протипаводкова програма по лінії Держводгоспу фінансується стабільно. Тиса — транскордонний водний об’єкт. Держводгосп України має двосторонні угоди з румунською, словацькою, угорською сторонами і питання, зокрема гідротехнічного будівництва, управління водними ресурсами відпрацьовуються спільно.
Згідно з планами виконання природоохоронних заходів „Програми комплексного протипаводкового захисту в басейні р. Тиса у Закарпатській області на 2006— 2015 роки” на цей рік передбачено фінансування у сумі 70,9 млн.грн.
Василь Сташук побував і в селі Городилово, що на Хустщині, де також відповідно до Програми ведуться роботи із захисту села від можливих паводків. «Я задоволений обсягом робіт. Програму протипаводкового захисту потрібно і далі фінансувати — рекомендуватиму це іншим центральним органам, зокрема Мінфіну, аби до 2015 року ми її завершили», — запевнив Василь Сташук.
До речі, на 2008 рік Програмою передбачається фінансування в розмірі 204,3 мільйона гривень.
Управління інформації та зв’язків із громадськістю Закарпатської ОДА
17 серпня 2007р.
Теги: