Як ідеться у зверненні, із 1626 пожеж‚ які трапилися в області минулого року‚ 759 стали наслідком масового та безконтрольного спалювання сухотрав’я та сміття. Цьогоріч в області вже зафіксовано 17 пожеж, що виникали в екосистемах краю.
На вулиці ще не встигло потепліти, а в області вже зафіксовані перші випадки неконтрольованого спалювання сухостою. Протягом минулих вихідних пожежно-рятувальні підрозділи тричі виїжджали на гасіння пожеж спричинених загоранням сухої рослинності.
Через людську недбалість, особливо при сухій і теплій погоді, об’єктами пожеж подеколи стають не лише сухотрав’я, чагарники але й лісові угіддя, що може призвести до непоправної екологічної шкоди. Вигорілий ліс – це знищена флора і фауна, на відновлення якої знадобиться не один десяток років.
Отже, якщо ви ніяк не хочете відмовлятися від спалювання‚ то робити це треба у безвітряну погоду і на відстані не менше ніж 15 метрів від будь-яких споруд, не кажучи вже про житлові будинки. Також забороняється підпалювати сміття за допомогою бензину чи інших легкозаймистих речовин. Не варто за допомогою спалювання від стерні очищувати й минулорічні посівні масиви. Цей спосіб попри те‚ що небезпечний‚ але й шкідливий‚ адже під дією високих температур нищиться найкорисніший поживний шар ґрунту. Для відновлення якого знадобиться чимало часу.
Під час відпочинку на природі багаття потрібно розводити тільки в дозволених та спеціально обладнаних місцях, повідомляє У ДСНС у Закарпатській області.