Українська освіта розКВІТне?

Міністерство освіти і науки України очолив уродженець Ужгорода Сергій Квіт

Популістські заклики віддати Майдану гуманітарний блок нового уряду викликали неабияку стурбованість освітян і науковців. Не тому, що немає довіри до Майдану. А тому, що наука й освіта перебувають у глибокій кризі, потребують негайних і глибоких реформ, нових стратегій. Навести лад у галузі зможе лише справжній фахівець. І тут дуже важливо не помилитися з вибором. 

Новопризначений міністр освіти і науки Сергій Квіт став тією компромісною фігурою, яка відповідає всім вимогам. Президент одного з найпрогресивніших вишів України — НаУКМА. Разом зі своїми студентами з перших днів Євромайдану брав участь в акціях протесту. До речі, саме Школа бізнесу Могилянки організувала роботу Відкритого університету Майдану, який перетворився на справжній інтелектуальний майданчик для обговорення стратегій розбудови країни. І майбутній міністр неодноразово виступав перед протестувальниками з лекціями про стратегії розвитку вітчизняної освіти та науки, про досвід європейських країн у цих галузях. 

Сергій Миронович Квіт народився 1965 р. на Закарпатті. Вищу освіту здобував на факультеті журналістики КНУ ім.Т.Шевченка. Кандидатську і докторську дисертації захищав в Інституті журналістики рідного вишу. Крім того, навчався в Українському вільному університеті у Мюнхені, де захистив магістерську тезу і PhD дисертацію. У Києво-Могилянській Школі бізнесу закінчив кілька модулів, присвячених роботі з персоналом. Як стипендіат фундації ім.Фулбрайта, Інституту Кеннана та Німецької служби академічних обмінів співпрацював з університетами Європи та США.

Очолював Центр медіа-реформ (2002— 2010). З 2005 р. — член Національної комісії з питань утвердження свободи слова та розвитку інформаційної галузі.

"У нас із Дмитром Володимировичем різні погляди на життя, на майбутнє української вищої освіти, мови, культури та держави", — підкреслював у своїх інтерв'ю Сергій Квіт. У часи, коли освіту очолював Д.Табачник, і залежні від нього керівники вишів дружним хором висловлювали "одобрямс" міністру та його "реформам", це був сміливий вчинок. 

С.Квіт не побоявся відкритих поєдинків із опонентом. (Недарма ж він — майстер спорту з фехтування). На відміну від колег-ректорів, які мовчки терпіли "головомийки" міністерства, відстоював свої права і права вишу. Тричі судився з Міносвіти: з приводу незаконності догани за невиконання держзамовлення (справу виграно, догану знято), через безпідставне зниження обсягів держзамовлення (Міносвіти змушене було піти на поступки, і Квіт відкликав заяву) та з приводу заборони перехресного вступу до магістратури (Могилянка програла справу в суді, але домоглася дозволу частково запровадити таку форму вступу як експеримент). Сергій Квіт працював над законопроектом про вищу освіту у групі М. Згуровського. тоді, коли спілки ректорів підтримували так званий "ректорський" (а насправді — міністерський) проект закону про вищу освіту, С.Квіт був чи не єдиним, хто відкрито виступив проти і закликав до підтримки альтернативних проектів — групи Згуровського чи опозиції.

Серед плюсів Сергія Квіта, важливих для міністра освіти, колеги називають: самостійність, цілеспрямованість, некорумпованість, європейськість, менеджерські якості. Крім того, С.Квіт має академічні зв'язки з Європою, США та Канадою, у нього добрі контакти з представниками багатьох іноземних університетів. 

На "оглядинах", які влаштували студенти у стінах МОН усім кандидатам на посаду міністра, кандидатура ректора Могилянки не викликала заперечень. Єлизавета Щепетильникова, президент Української асоціації студентського самоврядування, пояснює: "С.Квіт задовольняє нашим вимогам до кандидатури міністра. Зокрема, Сергій Квіт прийшов до нас на зустріч і розповів про своє бачення шляхів розвитку освіти. Воно — у європейському дусі. Він підтримує прийняття нового закону про вищу освіту на основі проекту групи Згуровського, який незабаром буде проголосований у Верховній Раді. По-друге, він обіцяє демократизувати систему освіти. По-третє, він підтримав нашу ідею проведення аудиту документації МОН. Цим буде займатися комісія, до складу якої ввійдуть представники КРУ, юристи, фінансисти, освітяни та представники студентства".

Новопризначений прем'єр-міністр А.Яценюк назвав свій уряд "політичними камікадзе". Сергію Квіту, як і іншим його колегам, доведеться піднімати українську освіту і науку у надзвичайно складних умовах. Побажаймо новому міністрові успіхів! 

Оксана Онищенко, "Дзеркало тижня"

01 березня 2014р.

Теги: Квіт, УжНУ, Табачник, Ващук

Коментарі

Ніка 07.03.2014 / 14:57:37
Ой нелегко буде Міністру. Може, йому допомогти?

ПРОТАС 05.03.2014 / 17:26:36
Припинити отримання вчителями та керівниками шкіл, садочків від батьків та учнів подарунків, хабарів, вимагання грошей на особисті цілі

освічена людина 03.03.2014 / 20:56:25
сергію квіт терміново проведіть люстрації на місцевому рівні . вчителі працюють тільки за гроші індивідуальні години це -калим який зовсім не проводять . простинький чиновник заказує на 8 березня багажник по списку а якщо перелік не виконаний то будуть проблеми нехай уже у них хоч тепер будуть проблеми сергію надія на ВАС.

Микола Б. 01.03.2014 / 05:14:22
Успіхів Вам, Серґію Мироновичу! Тримайтесь, люди з Вами.

НОВИНИ: Соціо

17:51
В Ужгороді обрали нову локацію для поховань військових
17:34
/ 4
Закарпаття. "Краматорські" сутінки
12:36
Екомандрівка до витоку Чорної Тиси: діти відкривали природу Карпат разом з екоклубом Фото новина
10:31
/ 3
В Ужгороді у вівторок попрощаються з полеглим захисником Віталієм Лакатошем Фото новина
10:19
/ 1
На Донеччині поліг Михайло Вінтоняк з Косівської Поляни на Рахівщині Фото новина
23:18
/ 1
На війні з Росією поліг Василь Клюс з Великих Ком'ят Виноградівської громади Фото новина
07:57
У понеділок в Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Василем Шкобою Фото новина
14:18
Відкрито реєстрацію на серпневі зміни дитячого табору "Зелені скарби Карпат" в Ужгороді
11:03
/ 1
У Сокирниці на Хустщині попрощалися з полеглим захисником Володимиром Стецем Фото новина
09:31
Завершилася третя зміна табору "Зелені скарби Карпат": пригоди, відкриття і справжнє літнє щастя Фото новина
20:35
Після модернізації колії з кінця липня відновлюють курсування поїздів до Ужгорода
19:20
/ 1
Підтверджено загибель захисника з Берегова Валерія Ковальова Фото новина
18:59
У серпні на кілька днів буде зупинено курсування потягів між Мукачевом і Кошицями
19:53
/ 1
На Закарпатті дозволили полювання у мисливський сезон 2025-2026 років
19:49
Екоклуб у Ясінях запрошує у мандрівку до витоку Чорної Тиси
19:29
На Закарпатті через суд повернули державі понад 2,6 га землі у нацпарку "Синевир"
14:44
/ 1
У Мукачеві попрощаються з захисником Василем Богданом Фото новина
22:44
/ 2
На Рахівщині попрощаються з захисником Андрієм Легким
19:44
У таборі "Зелені скарби Карпат" стартувала третя зміна: перший день присвятили стихії води Фото новина
17:00
/ 1
Четверо закарпатців збиралися перепливати Тису, щоб потрапити в Угорщину
11:37
/ 3
На Закарпатській митниці викрили спроби незаконного ввезення товарів на сотні тисяч гривень Фото новина
16:44
/ 1
В Ужгороді провели в останню путь полеглого у війні Віктора Набожного Фото новина
23:27
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Віктором Набожним Фото новина
23:05
Виготовлено паспорт "Чорного озера" в Ужгороді
22:31
/ 3
В Ужгороді у дворі чоловіка, що незаконно проник на сусідську територію, виявили рослини конопель Фото новина
» Всі новини