На початку двохтисячних замок 15-го століття був майже руїною. За роки оренди художникам вдалося відновити перший поверх будівлі. Тепер намагаються відремонтувати кімнати другого поверху. Продовжать наші кореспонденти.
Тетяну та Йосипа місцеві жартома називають феодалами. Самі ж художники розповідають: колись познайомилися тут - на руїнах замку. Коли одружилися, вирішили відновити його як символ кохання. Замок реставрують за кошти від продажу картин та благодійні внески. Нерідко працюють й самі.
Тетяна Бартош, орендар Чинадіївського замку:
- За останні три роки ще не було і двох днів відпустки, на один день ми можемо собі пішком кудись пройтися, але відпустки ще не було.
Поступово подружжя відновило перший поверх. Відкрили тут музей, проводять концерти, вінчають молодят. Тепер дійшла черга і до другого поверху. Саме тут розташована загадкова спальня, де за переказами зародилося кохання князівни Ілони Зріні та повстанця Імре Текелі.
- Він був протестант, вона католичка, не дивлячись на різницю у їхньому віці, їй було 39, а йому 25, те кохання,котре було в цій кімнаті, воно було дуже сильним, глибоким, воно швидко закінчилося, воно закінчилося вінчанням.
У різні часи замок був і фортецею, і палацом для відпочинку. За радянського періоду тут містилися навіть військові казарми. Реставруючи, художники намагаються зберегти і відтворити різні епохи.
Стіни і підлога кам'яні, - саме такими вони були у 15 столітті. А штукатурити стіни й фарбувати їх у темно-червоний колір почали лише у 17 столітті.
Інформацію про те, яким був замок, знаходять у архівах та консультуються із реставраторами. У відновлену частину вже запрошують відвідувачів.
Ірина Юрик, туристка із Запоріжжя:
- Все понравилось, как тут может что-то не понравиться, понравились вот эти вот ходы, по которым нас водили, вот эти узкие.
Ольга Бивша, туристка з Ялти:
- Почувствовали веяние, дыхание 16-го века, очень конечно впечатляющий замок, очень понравился.
На весні художники планують розпочати оновлення замкового парку. Зокрема посадити дерева, які, за описами, росли тут у 17 столітті.
Марина Коваль, Юрій Ковальов, "Інтер"