Країни Вишеградської групи, як сусіди України, переконані, що застосування сили не може сприяти врегулюванню політичних конфліктів.
"Подальша ескалація кризи ставить під загрозу майбутнє України і загрожує повною дестабілізацією в країні. У зв'язку з цим ми також стурбовані роллю екстремістських угруповань в подіях", - заявили прем’єри чотирьох країн.
Вони наголосили, що всі відповідальні й зацікавлені сторони – в тому числі влада, опозиція і представники громадянського суспільства – повинні керуватися своєю історичною відповідальністю, щоб зберегти Україну стабільною, демократичною і цілісною.
"Тільки справжній і значущий національний діалог може стати виходом із кризи і прокласти шлях для відновлення довіри, привести до стабільної демократичної та процвітаючої України", - йдеться в заяві.
Представники "Вишеградської четвірки" також висловилися за впровадження безвізового режиму з Україною якомога швидше і заявили про готовність профінансувати проекти з розвитку громадянського суспільства в Україні, а також надати стипендії для українських студентів у своїх країнах.
"Європа як спільнота має допомогти Україні, як її урядові, так і опозиції, знайти спільну точку зору, аби змогти вирішити конфлікт і скерувати ситуацію так, щоб уникнути драматичного сценарію", - заявив прем‘єр-міністр Польщі, якого цитує Euronews.
"Сьогодні я вже наказав очільнику МВС створити спеціальну оперативну групу і підготувати країну до ситуації, якщо події в Україні не стануть на правильний шлях розвитку", - повідомив угорський прем‘єр.
Про важливість цього питання для "Вишеградської четвірки" свідчить те, що новий прем‘єр-міністр Чехії Богуслав Соботка прибув на зустріч через декілька годин після того, як склав присягу.
За його словами, останні позитивні сигнали, що надходять із України, ще не є вирішенням нинішнього складного становища, передає "Радіо Свобода".
Соботка зазначив, що голови урядів країн "Вишеградської четвірки" домовилися далі перебувати в інтенсивному контакті щодо подій в Україні.
Також, сказав він, найближчим часом мають зустрітися міністри внутрішніх справ цих країн, "щоб підготуватися до можливих сценарій розвитку подій в Україні".
"Європа в жодному разі не мала б втратити інтерес до України", - сказав чеський прем’єр.
Вишеградська четвірка, Чехія, Угорщина, Польща, Словаччина