За її словами, йдеться про діточок віком до 5 років, яких в різні дні батьки привозили до лікарні із симптомами, характерними для ротавірусу, який і підтвердився під час діагностування.
«Наразі стан дітей задовільний, спостерігається позитивна динаміка. Працівниками міської СЕС проведено обстеження садочку: відібрано зразки води і проби харчових продуктів, проведена перевірка на наявність дезинфекційних засобів, перевірено дотримання санітарно-гігієнічного режиму – все відповідає нормам і стандартам. Наразі пов’язуємо ситуацією із тим, що 12 грудня у садочку відбувалось свято Миколая. Оскільки ж 7-ий садочок розміщений у нетиповій будівлі, де спостерігається висока щільність і тісний контакт дітей між собою, інфекція в такому випадку, яка передається і повітряно-крапельним шляхом в тому числі, дуже швидко розповсюджується», – розповіла Людмила Пономарьова.
За словами спеціаліста, про серйозність ситуації говорити не доводиться. Каже: ротавірусна інфекція – доволі розповсюджене явище, і, за статистикою, у молодшому віці на неї хворіють близько 95% дітей. Передається ротавірус контактно-побутовим та повітряно-крапельним шляхом, через що «вніс» інфекції в колектив, де є маленькі діти, часто супроводжується швидким її розповсюдженням.
«Загалом за 11 місяців цього року у нас було зафіксовано 84 випадків ротавірусної інфекції, з них у 81 випадку – у дітей до 14 років. А з початку грудня вже маємо 12 зареєстрованих випадків: одна із характерних особливостей, що відрізняють ротавірусну інфекцію – це загострення ситуації та підйом захворюваності якраз у зимовий період», – зазначає Людмила Пономарьова.
Клінічно ротавірусна інфекція перебігає із симптомами, які можуть «ховатись» за симптомами банальної вірусної інфекції. Так, для ротавірусу характерні підвищення температури, першіння і почервоніння горла, нежить і кашель, у половині випадків доєднуються ще й діарея та блювота.
«Ротавірусна інфекція не підлягає лікуванню антибіотиками, основні заходи, які здійснюються при її виявленні – це регітратація з метою уникнення порушення водного балансу і зневоднення. І ми завжди звертаємось до батьків із переконливими рекомендаціями навіть при найменших підозрах на ротавірусну інфекцію звертатись по кваліфіковану допомогу. Тим більше, якщо дитинка маленька, бо ж чим менша дитинка, тим важче хвороба може переноситись», – наголосила Людмила Пономарьова.
Тетяна Кашуба, Закарпаття онлайн