Протягом півріччя силами двох інспекцій зі штатом 28 чоловік на більш ніж 25 тисячах підприємств області, де зайнято понад 228 тисяч працюючих, проведено 2093 обстеження, з яких ЗО комплексних; виявлено майже 25,5 тисячі порушень нормативно-законодавчих актів; призупинено експлуатацію 2322 об'єктів та робіт, накладено 1053 адмінштрафи, 567 із яких - на перших керівників.
— Проте, скільки б не йшлося про справні цифри звітності з наглядової роботи, — наголосив Михайло Саварин, — позитивне враження від нашої діяльності складається тільки тоді, коли кількість працівників, які втратили на робочому місці здоров'я, а то й життя, не зростає, а послідовно зменшується.
Цьогоріч же, на жаль, як загальний травматизм на виробництві (травмовано 50 осіб проти 44 у 2006-му), так і смертельний ( зареєстровано 9 випадків проти 3 у 2006-му) зросли кожен
на 6 пунктів. Найбільша кількість нещасних випадків допущена в соціально-культурній сфері (8, у т.ч. 1 смертельний), у деревообробній галузі (8), у будівництві та виготовленні будматеріалів й на автотранспорті (по 6, у т. ч. по 3 смертельні). Серед адміністративних одиниць регіону у "передовиках" по травматизму залишаються Ужгород (12, у т.ч. 2 смертельні), Мукачево (6, у т.ч. 2 смертельні) та Ра-хівський район (5, у т. ч. 2 смертельні).
Така статистика утверджує керівництво теруправління в думці, що державний інспектор поки що не "ставить на місце" роботодавця, коли йдеться про гарантії безпечних умов праці співгромадян, передбачені Конституцією держави. І вже другорядним видається факт: якщо рівень травматизму в Україні за класифікацією Міжнародної організації праці сьогодні визначається як "допустимий", то на Закарпатті цей показник тримається на рівні "задовільний".
— Сьогодні немає важливішого питання, ніж посилення комплексного управління охороною праці, — констатував Михайло Саварин.
Віра Туряниця, керівник прес-служби ТУ Держгірпромнагляду по Закарпатській області
07 серпня 2007р.
Теги: