Три роки тому Інеса Добош вийшла заміж за болгарина. Відтоді, каже жінка, родина живе на дві країни. Торік у грудні в Болгарії у подружжя народилася третя донька. Втім, мати досі не може отримати грошову допомогу на дитину. В Болгарії у виплатах відмовили, бо жінка - громадянка України. А в Україні - бо вона мешкає в Болгарії.
Інеса Добош, мати трьох дітей:
- Я не працюю, чоловік не працює, ці гроші нам не зайві. То на місяць виходить 850 гривень. З яких лише памперси на 15 днів коштують 160 гривень, не враховуючи різні одяги.
За місцем прописки Інеси й дітей - у Хусті - матеріальну допомогу спочатку призначили. Але так і не виплатили. Бо вирішили, що це протизаконно.
Лариса Пацкан, начальник відділу державних соціальних допомог Хустської міськради:
- Допомога виплачується жінкам, які постійно проживають на території України. Постійно проживає на території особа, яка проживає протягом року шість місяців і один день.
У Хустській міськраді не взяли до уваги те, що родина мала об'єктивні причини не приїжджати до України - хворіли діти, і це підтверджено документально. Крім того, тут знайшли ще одне пояснення не виплаті грошей.
Василь Сабодош, керівник Комісії з питань перевірки цільового використання грошової допомоги при народження дитини Хустської міськради:
- Виплата повинна бути припинена у випадку, коли батьки разом з дитиною виїхали на навчання, або на роботу за кордон. Поскільки органи соціального захисту населення не матимуть можливості підтвердити факт забезпечення належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини.
Родина Добошів звернулася до правоохоронців. В міліції криміналу в діях чиновників не виявили. Втім, останнє слово - за прокуратурою. Зараз вона перевіряє, чи законно діяли представники соціальних служб.
Марина Коваль, Юрій Ковальов, Новини, телеканал "Інтер"
Де юре 2013-11-26 / 11:17:30
Норми законодавства:
http://www.minjust.gov.ua/9908
Жінка, яка постійно проживає (ЗАРЕЄСТРОВАНА) на території України та народила дитину під час тимчасового перебування за її межами, подає легалізовані в установленому порядку документи компетентних органів країни перебування, що засвідчують народження дитини.
Держслужбовець чомусь забула про термін ЗАРЕЄСТРОВАНА.
ЗУ "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" дає наступне визначення терміну РЕЄСТРАЦІЯ - внесення інформації до Єдиного державного демографічного реєстру про МІСЦЕ ПРОЖИВАННЯ або місце перебування особи із зазначенням адреси, за якою з особою може вестися офіційне листування або вручення офіційної кореспонденції;
Той же закон дає визначення терміну МІСЦЕ ПРОЖИВАННЯ - адміністративно-територіальна одиниця, на території якої особа проживає строком понад шість місяців на рік.
Якщо у жінки є РЕЄСТРАЦІЯ(тобто вказано місце проживання) то відповідно існує презумпція того, що вона понад шість місяців проживає на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці.
Istvan 2013-11-25 / 22:03:18
Не виплачиваються ці гроші і в тому випадку, якщо жінки виїзджають за кордон, для проведення родов у тамтешній лікарні. Якщо у лікарнянських довідках не вказано, жо жінка попала в роддом в ургентному порядку - можно забувати про горшову допомогу.