Почали з Марка Вовчка, розповіла сьогодні, 3 серпня, завідувач обласної універсальної наукової бібліотеки Людмила Григаш. На її думку, ініціатива знайшла відгук у затриманих: «Там сидять різні люди, вони із задоволенням сприйняли ідею». Її суть у тому, зазначила пані Григаш, аби долучити затриманих до якісної української літератури, до доробків вітчизняних класиків. «Узагалі ми пропонуватимемо художню літературу, легку, красиву. Кращі доробки українських класиків та сучасних письменників. Не детективи», — сказала вона.
Здебільшого фонд бібліотеки СІЗО складають книжки, видані й рекомендовані ще за часів СРСР. Тому й виникла ідея зробити доступною для затриманих саме якісну українську книжку, зазначив у розмові з кореспондентом в.о. начальника Ужгородського СІЗО Владислав Вербич. Нещодавно СІЗО уклало угоди з обласною науковою бібліотекою та книгарнею «Кобзар».
«Ми переслідуємо кілька цілей. Зокрема, хочемо, щоб бібліотека ізолятора узагалі поповнювалася, і поповнювалася книжками українською мовою, адже раніше ми могли пропонувати затриманим тільки російськомовну літературу. Також маємо надію, що завдяки таким новаціям затримані більше читатимуть. Розраховуємо, звичайно, і на певний позитивний вплив української книги, відмінний від пропагованого радянською літературою», — сказав Вербич.
Він також повідомив, що раніше фонд книгарні поповнювали навіть звичайні громадяни. Тепер покращилася ситуація з фінансуванням, що дає змогу замовляти книги. Кошти виділяють, однак небагато. На бестселери не вистачає, зазначив пан Вербич.
Нині в Ужгородському СІЗО перебуває близько 300 затриманих. 8 з них — жінки.
ЗІК
03 серпня 2007р.
Теги: