Екотонівці збираються для вирішення поточних проблем, пов’язаних з охороною природи, кілька разів на рік. Минулого тижня молоді науковці будували плани своєї роботи на 2014 рік. Найперше, говорили про проблему масового розповсюдження, а відтак – шкоди, борщівника на річці Уж та обговорювали методи боротьби з ним безпечними для екосистем методами. "Якщо зрізати нерозквітлі бутони борщівника, то з часом його не стане. Однак, тоді це треба робити у масштабах всього міста, бо, якщо його зрізати лише біля річки, то він швидко пошириться з тої ж Радванки. Тут потрібна систематична масштабна робота, яку у нас в Ужгороді немає кому провести", - каже співорганізатор «Екотону», акваріуміст Мирослав Маркович. Тому, як зазначає секретар організації, співробітник зоологічного музею УжНУ Арпад Крон, поки проект екотонівців зі знищення борщівника у місті є досить-таки «сирим», бо потребує ще немалого доопрацювання спеціалістів у цій галузі, однак робота ведеться.
Не оминули на зібранні й актуальну для Ужгорода проблему каштанів. Як відомо, вже не перший рік ужгородські кінські каштани потерпають від навали нещадного фітофага - каштанової мінуючої молі, через яку у них ще на початку літа жовтіє і опадає листя.За «відновлення» ужгородських каштанів активно взявся Мирослав Маркович, який запропонував кілька методів боротьби з каштановим шкідником, які має намір випробувати на деревах вже з весни.
Обговорювалося молоді науковці і можливість підняття рівня екоосвіти в Ужгороді та по області шляхом створення кутків живої природи в ужгородських навчальних закладах силами членів "Екотону" і працівників зоологічного музею УжНУ.
Адмін 2013-11-14 / 22:51:41
Ага, він - підлий Word... :)
G.S. 2013-11-14 / 22:44:03
Проточних проблем? Добре що не стічними проблемами займаються :)) WORD рулить :)