У НОМІНАЦІЇ "НАЙЧИСТІШЕ ОЗЕРО" В УЖГОРОДІ ЛІДИРУЄ КАР'ЄР
За словами головного державного санітарного лікаря Ужгорода Василя ПЕТРИЧКА, вода в Ужі відповідає санітарно-гігієнічним нормам. Раз на 10 днів міська СЕС бере воду на аналіз. Патогенної флори, яка є збудником інфекційних захворювань, як показують лабораторні дослідження, не виявлено. Звичайно, існують фактори ризику. Популярні місця відпочинку ужгородців - район пішохідного і транспортного мостів - уже не найбрудніші, як два роки тому. Річ у тім, що в Уж уже не потрапляють прямі каналізаційні стоки з вулиць Волошина, Ольбрахта. Рекомендовано купатися на правому березі Ужа (мала залізниця) та в" районі від Студентської набережної (транспортний міст) до ПАДІЮНу. Ці території, згідно з рішенням міськвиконкому, вважаються міськими зонами відпочинку. Хоча це лише назва.
А от у номінації «найчистіше озеро» уже кілька років поспіль лідирує Радванський кар'єр. Тому чимало ужгородців після роботи прошкують саме тюди. А от найбрудніше, де категорично забороняється купатися, озеро позаду «України», де нерідко у воді можна надибати на дохлих котів та собак.
Краще купатися в проточній, ніж у стоячій вод, хоча на наших річках можна побачити, крім пластмасових пляшок, купи різного непотребу й фекалії. Інколи після занурення у річку з'являються так звані кольорові лишаї, герпеси. А загалом, ми самі маємо подбати про власну безпеку.
10 ПЛЯЖІВ НА ОБЛАСТЬ
На Закарпатті ситуація з пляжами невтішна. На сьогодні, за інформацією Закарпатського зведеного загону постійної готовності МНС України, в області паспортизовано лише 10 зон масового відпочинку. Ці місця мають обладнані рятувальні пости. Найбільше таких (7) у Тячівському районі, 2 - у Хустському та 1 - у Берегівському. Ужгород, на жаль, не має жодного пляжу. Піщаний біля облфілармонії проіснував всього два роки і канув у Лету. На Радванському кар'єрі планували зробити сучасну зону відпочинку та до кінця ідею так і не реалізували. Є відповідне розпорядження голови ОДА щодо початку літнього сезону, райдержадміністрації, виконкоми мали створити комітет, які б визначили зони відпочинку й рибної ловлі, а головне - здійснили належний облік та паспортизацію місць масового відпочинку на воді. Вони повинні були б забезпечити роботу сезонних рятувальних постів, обладнати їх відповідними засобами подання першої медичної допомоги. Та у нас чомусь так заведено, що поки грім не вдарить, чоловік не перехреститься...
А між тим, згідно із загальною українською статистикою, 7-11% усіх нещасних випадків на воді трапляється під час купання в необладнаних місцях.
«Торік у Виноградівському районі загинуло 10 людей. Тим, щоб хоч одне місце обладнати для належного відпочинку на воді, місцева влада перейматися не хоче, - коментує перший заступник начальника ГУ МНС України в Закарпатській області Володимир БОДАК. - На Міжгірщині на цей рік визначили 10 місць масового відпочинку. Та жодного не узаконили. Така ж ситуація і на Мукачівщині. Хоча тут торік вода забрала 6 осіб».
Цьогоріч у водоймах області уже потонуло 28 чоловік. Найприкріше те, що серед них — 4 дітей віком від 2 до 14 років. Торік загинуло 117 осіб. Найбільше утоплеників минулого року було зареєстровано у Хустському (14), Тячівському (13) та Рахівському (8) районах. У МНС кажуть, що люди гинуть переважно через порушення правил поведінки та особисту необережність під час відпочинку на водоймищах. Буває і таке, що нагостяться, а потім лізуть, підігріті спиртним, у воду.
НЕ ПІРНАЙТЕ З ДЕРЕВ
Забороняється купатися в місцях, не обладнаних для цього, пірнати з містків, дамб, причалів, дерев, високих берегів; використовувати для плавання такі небезпечні засоби, як дошки, колоди, камери від автомобільних шин; розпивати спиртні напоїі купатися у нетверезому стані; організовувати у воді ігри, пов'язані із пірнанням та захопленням тих, хто купається. До речі, купання дозволяється при температурі води не нижче +18 градусів Цельсія, у воді рекомендується бути не більше 15 хвилин. А от після прийняття їжі купатися можна не раніше ніж через 1,5-2 години.
Оксана Штефаньо, "Фест"
03 серпня 2007р.
Теги: