На Закарпатті вирощують кавуни та дині (ФОТО)

У найближчому до Виноградова селі – Підвиноградові, виявляється, вирощують кавуни та дині. Баштанова плантація належить товариству «Райдуга», яка уже другий рік інтенсивно вирощує городину.

На Закарпатті вирощують кавуни та дині (ФОТО)

Величенькі тепличні конструкції біліють на полях і свідчать, що сільським господарством «Райдуга» займається всерйоз і масштабно. У своєму розпорядженні товариство має біля 70 гектарів, а на перспективу не виключене значне збільшення цих площ. Офіційна адреса підприємства – село Підвиноградів, вулиця Жовтнева. Практично за тією ж адресою знаходиться представництво підприємства «Західний Рітейл». (Як пояснює Вікіпедія, рітейл означає роздбрібну торгівлю, або ж організацію роздрібної торгівлі, або ж просто магазин).

Крім кавунів ТОВ «Райдуга» вирощує картоплю і капусту, а ще солодку диню, яка просто вражає дивовижним ароматом.  

– Диня, до речі, дуже примхлива культура, - зауважує директор ТОВ «Райдуга» Ірина Мартинюк. – Те, що нам вдалося її виростити, є заслугою наших агрономів. 

– Пані Ірино, як я зрозумів, ви маєте безпосередній стосунок до діяльності «Західного рітейлу». Хотілося б детальніше почути про роботу і плани цієї компанії     

– ТОВ «Західний рітейл» появилося на українському аграрному ринку недавно, основні функції компанії - закупівля сільгосппродукції, яку компанія реалізує у такі торгові мережі як «МЕТРО Україна», «Фуршет», «Еко Маркет», «Пакко», «Арсен», «Барвінок», «Колібріс», «Рукавичка», «Салют», «Шувар продукт», «Там Там».... Цього року географія партнерських стосунків розширилася. У підсумку продукцію, закуплену, від закарпатських овочівників, компанія відправляє в Чехію, Білорусь, Росію. У Киргизію відправлено яблука, вирощені в ФГ «Коник», триває робота з іншими замовниками країн ЄС. «Західний рітейл» сповідує чітку місію – забезпечити покупців високоякісною ранньою продукцією, вирощеною в екологічно чистому регіоні – Закарпатті і стати лідером у обраній сфері діяльності.

– Сільське господарство не належить до високоприбуткових галузей. Це ж не торгівля зброєю чи медикаментами. Як вам вдається  працювати рентабельно?

– Справді, агробізнес має свої ризики. Ми в основному співпрацюємо з приватними виробниками, розраховуємося за овочі за поточними ринковими цінами, які коливаються залежно від різних факторів. Інколи можна закупити сировину, яка назавтра різко подешевшає, і ми опиняємося в програші. Але в цілому завдяки грамотному веденню бізнесу ми працюємо рентабельно. При цьому фермери теж виграють, бо мають надійний ринок збуту.

– Як ви будуєте свою співпрацю з виробниками, адже тут багато «підводних каменів»? З одного боку є консервні заводи, які скуповують сировину у ваших потенційних постачальників. А з іншого боку  виникали ситуації, коли переробники не встигали освоювати сировину, не приймали її, і фермери буквально висипали замовлений урожай під замкненими воротами консервних заводів.

– Починаючи роботу, ми знали і про одні й про інші випадки, тому ведемо постійний моніторинг ситуації. У першу чергу цим займається  відділ закупки на чолі з Олегом Котенським. Відділ заздалегідь укладає домовленості з виробниками, щоб бути готовими задовільнити потреби споживачів.  Агрономи товариства «Райдуга» Сергій Мікулін і Василь Ціп можуть надати фахові консультації фермерам,  щоб вони вирощували найбільш придатні для реалізації овочі. Кількість договорів з виробниками і обсяг замовлень збалансовані – щоб не виникло «перезатоварення». А вже  під час самого сезону  «Західний рітейл» оперативно докуповує ту кількість овочів, яку  замовляють партнери. При цьому ми орієнтуємося на ринкові ціни і пропонуємо вигідні умови. Тому не виникає ні дефіциту овочів, ні їх надлишку. Наше завдання – грамотно узгоджувати попит і пропозицію, а також відсортовувати для споживачів тільки якісну продукцію, яка відповідає певним параметрам. Для цього, бачите, працює бригада жінок, які відбраковують нетоварну продукцію. Для зберігання овочів у нас є приміщення з холодильним обладнанням.

– Як вам Закарпаття взагалі?

– Я родом з Волині, де є свої регіональні особливості. Тому  сприймаю Закарпаття як взагалі феєричний край, зі своїм менталітетом і багатонаціональними традиціями. Щодо овочівництва, то люди тут швидко перебудовуються залежно від попиту, від ринкових вимог. Тому вважаю, що разом ми досягнемо прекрасних результатів.

Василь Горват для Закарпаття онлайн

07 вересня 2013р.

Теги: кавун, диня,

Коментарі

Юра 2015-07-19 / 19:48:46
Сюда берут на роботу????

Василь Горват 2013-09-08 / 12:12:49
Вирощують і справді кавуни й дині. Капусту й картоплю. А решту -огірки-баклажани-перець-яблука і всяке купляють-сортують-продають.

Правда 2013-09-08 / 09:53:38


"вирощують кавуни та дині (ФОТО)" ****, те фіолетове, це не диня. Це баклажан.


НОВИНИ: Економіка

16:32
/ 1
У Франції відкрили перше у світі індустріальне виробництво целюлози з опалого листя на основі стартапу закарпатця Валентина Фречки
01:03
/ 8
На Закарпатті наразі перебуває 40% усього релокованого бізнесу України
20:35
На третій рік війни об'єми будівництва в Ужгороді майже втричі перевищили довоєнні показники – ЛУН
22:24
Зміни в митному законодавстві ЄС спричинили черги вантажівок перед КПП "Вишнє Нємецьке - Ужгород"
23:35
/ 1
Пов'язана із львівським бізнесменом фірма купила ще один дозвіл на видобуток мінеральної води на Закарпатті
11:11
/ 3
Посуха знищила більшу частину врожаю хурми на Закарпатті
22:05
Торік з прибутками спрацювали 73% підприємств Закарпаття
11:19
АРМА оголосила конкурс на управління ключовим логістичним комплексом Закарпаття "Термінал Карпати"
15:47
/ 2
Завершення будівництва євроколії на ділянці Чоп—Ужгород заплановано на 2025 рік
11:31
/ 1
На аукціонах "Земельного банку" за суборенду землі на Закарпатті ціна за гектар сягла майже 10 000 грн
00:59
/ 3
Підняття мінімальних роздрібних цін на вино стане подарунком для продавців "лівого" вина – Гарновдій
14:59
/ 3
Триває активна фаза будівництва євроколії між Чопом та Ужгородом – "Укрзалізниця"
11:13
Через закарпатську митницю найбільше експортують зерно та деревину, а імпортують - легковики та вантажівки
15:01
Цьогоріч на Закарпатській митниці найбільше податків сплачено за ввезення автомобілів, моніторів і проєкторів, телефонів та водонагрівачів
13:47
/ 1
Індустріальний парк на Берегівщині, один з трьох в Україні, отримає державні 148 млн грн на будівництво залізничних колій та електричної інфраструктури
16:31
З початку року на Закарпатті ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 3,3%
16:18
У серпні споживчі ціни на Закарпатті зросли на 0,6%
01:28
З Харківщини на Закарпаття релокувалися 11 компаній корпорації родини Шуфані
20:51
/ 2
В Ужгороді будують завод із виробництва лікарських препаратів з плазми крові
20:22
/ 2
На Закарпатті за рік податкові надходження від туристичної галузі зросли на 45%
20:43
На Закарпатті запрацював "сухий порт" "Термінал Чорнотисів"
13:52
Кооператив із Закарпаття третину врожаю яблук продав у Європу
11:38
У Горонді на Закарпатті планують збудувати вже три сухих порти
17:38
На кошти ФАО кооператив з Берегівщини планує виробляти вино
20:17
/ 6
Кабмін сьогодні зареєстрував новий індустріальний парк у Мукачеві: планують залучити 36 млн євро інвестицій
» Всі новини