Минулого тижня конкурсна комісія з проведення конкурсу на кращий проект реконструкції гарнізонного кладовища по вулиці Тімірязєва в Ужгороді визначила переможця з найбільш вдалим проектом відновлення цвинтаря. За повідомленнями з Ужгородської міської ради, кращим ескізним проектом комісія визначила роботу львівського архітектора Олени Олексюк-Герасименко.
За інформацією Закарпаття онлайн, проект на розгляд комісії було подано за ініціативи Спілки Чехословацьких легіонерів – організація виступила замовником проекту, натомість архітектор забезпечила його виконання. А відтак, саме представники «Спілки Чехословацьких легіонерів» й надалі опікуватимуться відновленням цвинтаря, продовжуючи справу, почату ще 2010 року.
Таким чином, довготривала історія довкола теми реконструкції військового кладовища часів Першої світової війни, про яку свого часу повідомляло і надалі послідовно відслідковувало Закарпаття онлайн, нарешті знайшла своє логічне завершення. Робоча комісія з проведення конкурсу зробила таки притомний вибір. Усупереч намаганням київського чиновництва спільно з окремими закарпатськими персонами проштовхнути неадекватний і непристосований проект сумнозвісного архітектора Лариси Скорик.
В яку суму обійдеться реконструкція кладовища на Шахті, достеменно буде відомо вже після складання робочої документації. Як розповів Закарпаття онлайн в. о. головного архітектора Леонід Самсонов, наразі йдеться лише про ескізний проект, до якого комісією були внесені пропозиції та зауваження. Нині ж автор приступатиме до розробки вже безпосередньо робочої проектної документації.
За приблизними підрахунками, припустив в. о. головного архітектора, на це знадобиться не менше трьох місяців. «Розраховуємо, що до кінця року ми вже зможемо затвердити всю необхідну робочу документацію. А з початку 2014-го можна буде вже приступати до основних робіт з відновлення військового цвинтаря», – уточнив Леонід Самсонов.
За його словами, фінансової участі міста у втіленні проекту не передбачено. «Кладовище відновлюватимуть коштом закордонних інвесторів, найперше чекаємо «підключення» до справи Чеської республіки», – зазначив Леонід Самсонов.
Тетяна Кашуба, Закарпаття онлайн
земляк 2013-09-04 / 15:16:45
Важко собі уявити державу, в якій відновленням пам'яті народу, пам'яток та меморіалів-цвинтарів займаються... іноземні держави та їх громадяни!
Очевидно, що це - не держава, а такий собі - манкурстан!