Жінка не синонім — антонім чоловіка

В Україні жінок більше, ніж чоловіків. Коли то не кара Божа, то що? Напевно, мусить бути в тому якийсь сенс. Очевидно, кількість компенсує якість...

А коли серйозно, то їх, жінок, не просто багато. Вони ще й різні. Гарні, красуні – недарма ж слава про них давно полинула поза всі кордони. Розумні, вдатні та працьовиті – і в себе вдома, і в різних там чужинських землях. Згадаймо хоча б Анну Ярославну, дочку Ярослава Мудрого, дружину французького короля. Вона залишила свій підпис – найдавніший зразок українського письма, ще в одинадцятому столітті.

Мушу сказати, що дружинами українські жінки бувають найчастіше. Така їхня доля. Дружина короля, з плином часів князя чи, як тепер, президента, дружина поета чи футболіста, бізнесмена чи ще когось. Бувають, щоправда, і такі дружини, про чоловіків яких кажуть: це чоловік такої-то. Але це не як правило.

Краса українських жінок оспівана в численних піснях, а їхня неповторна вдача відтворена у не менш численних анекдотах. В піснях вони – лебідоньки, зіроньки, серденька, ластівки, квітоньки. Ну, а в анекдотах, самі розумієте. Це жанр здебільшого сатиричний. Там вони і з качалками-скалками, і з макогонами, і язикаті Хвеськи, і так далі. Словом, різні, дуже різні українські жінки. Дивовижно вміють пристосовуватися до умов та обставин. Недарма кажуть, що жінка – як верба, де посадиш, там і розквітне. Унікально перетворюються з ласкавої, ніжної істоти на рафіновану фурію. Дуже здібні, особливо останнім часом. Легко вчать мови, математику і навіть фізику. Пнуться в політику. Водять автомобілі, трамваї і тролейбуси не гірше, ніж чоловіки. Замітають дороги і вкладають асфальт. Виполюють бур’ян на городах і на полях. Трактори водять, як відома колись Паша Ангеліна.

Емансипантки, феміністки, постійно вимагають якихось прав. Ніби в них прав немає. В Україні як був матріархат з допотопних часів, так і донині триває. Тільки про це ніхто не каже. А хто буде говорити. Чоловіки про це соромливо мовчать, пошепки, для власної самовпевненості, називають себе "головою". А жінки – "шиї", не афішують, вони в цьому не зацікавлені.

Українська жінка, як відомо – берегиня… Часом як пуститься берега, то не зупиниш. Жартую, жартую. Бо таки берегиня. Чоловіка береже, дітей, себе. Себе часом найбільше, але то в окремих випадках. Мільйон покинутих дітей в Україні – по дитячих притулках, інтернатах, дитбудинках і просто по підвалах. Факт дуже прикрий. Чи ж не українські жінки тих дітей народили? Але інші українські жінки цих діток виховують, слава їм. Що й казати, різні є українські жінки. Більше – добрих, щирих, роботящих. На них Україна й тримається, напевне. Хоча чоловікам визнавати це непросто. Але мають виправдання – їх менше. Не можуть водночас і державою керувати і жінками. То й виходить, що керують тим, чим можуть, а вони – ними. І не погано їм це вдається.

Українські жінки мають навіть своє свято. І це дуже справедливо. Вони ж створені для любові й пошани. Без них було б дуже сумно на світі. Не було б дітей, пісень і жартів. Не було б українського борщу і пампушок з часником. Не було б, напевно, і чоловіків. Вимерли б з нудьги, без дбайливого догляду та опіки. Тому – хай їх і більше, якось воно буде. Не слід тільки забувати, що жінка не синонім, а антонім чоловіка. Вона сміється, коли може, і плаче, коли хоче. В коханні вона подібна до смерті, як сказав якийсь поет, бо ж приходить, коли її не чекаєш, і не приходить, коли її кличеш.

Незбагненні, прекрасні, лукаві…– різні. Подібні загальному правилу, яке має безліч винятків. Це так про жінку каже античний афоризм. Правильно каже. Що тут ще додати?..
Тарас Петрів, "Трибуна"
26 липня 2007р.

Теги:

Коментарі

Юля 2011-01-21 / 21:33:00
дуже хороша стаття!)

НОВИНИ: Соціо

00:27
На війні з росією поліг Юрій Дерцені з Виноградова
11:07
/ 1
У понеділок в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Робертом Папом
00:55
/ 1
Снайпер "Сєня"
14:20
/ 1
Підтверджено загибель Юрія Капка з Лютої на Ужгородщині, який понад місяць вважався зниклим безвісти
01:26
/ 1
На Донеччині поліг Федір Волос з Хуста
23:47
/ 12
Екологічні ризики нового Генплану міста Ужгорода
22:06
/ 8
Арештовані у справі Каськіва землі Боржави втретє не змогли продати – тепер на аукціоні зі зниженням ціни
21:07
/ 1
Поліція каже, що в конфлікті на Драгобраті поляків не було, хоча на відео є
19:38
/ 3
Ужгородці збирають підписи проти зведення МАФу на площі Кирила і Мефодія
18:30
/ 9
В Ужгороді на набережній Незалежності встановлять модульний туалет
16:45
/ 1
У Тур'їх Реметах на Ужгородщині попрощаються з полеглим ще в квітні 2024-го Михайлом Скубеничем
15:40
На Драгобраті п'яні поляки погрожували українцю "військкоматом"
11:06
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді проведуть в останню земну дорогу полеглого захисника Андрія Матейку
20:29
/ 1
На війні з росією поліг Євген Балог з Бистриці Чинадіївської громади
11:08
З лютого вартість квитків на потяг до будапешта зросте на 17-21%
15:51
/ 13
30 бангладешців уже оформлюють візи для працевлаштування на Закарпатті
10:55
/ 2
У середу в Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Максимом Євдокимовим
06:16
/ 1
Кілька вражень про цьогорічних лауреатів премії Михайла Лучкая
15:33
/ 1
У Мукачеві в середу попрощаються з полеглим Героєм Валерієм Сідором
14:27
/ 1
На війні з росією поліг Мека Яшкович з Ужгорода
14:13
Пошуки 74-річного ужгородця, що тривали з кінця грудня, завершилися констатацією непоправного
20:01
/ 5
Петиція про запровадження мораторію на будівництво вітряків на гірських територіях Карпат, попри технічні збої, достроково зібрала необхідну кількість голосів
01:29
/ 1
Надходження загального фонду місцевих бюджетів Закарпатської області за 2024 рік зменшилися відносно 2023 року на 4,1%
17:31
/ 1
На війні з росією поліг Юрій Голінка з Ужгородщини
15:05
У Мукачеві в п'ятницю прощатимуться з померлим захисником Русланом Цибарем
» Всі новини