Він зазначив, що Василь Фенич − один із представників прогресивного табору літераторів краю 30-40 років, які в похмурі часи іноземної окупації близько стояли до революційних сил, ставили своє художнє слово на захист соціальних прав народу. Життєвий шлях В. Фенича був недовгий, але сповнений високої творчої напруги. Народився він у селі Ільниці, 11 вересня 1914 року в бідній селянській родині. Закінчив Білківську горожанську школу, із 1934 року продовжив навчання в Мукачівській торгівельній академії (технікумі), звідки через два роки був виключений за розповсюдження і пропаганду комуністичної преси та радянської художньої літератури і ув’язнений на кілька місяців у тюрму. Після повернення додому працював на різних роботах − вантажником, шляховиком, дрібним поштовим службовцем у різних закарпатських селах.
Писати почав із юних літ. Друкував фольклорні та етнографічні матеріали на сторінках молодіжного журналу “Наш рідний край”. Уже після смерті письменника побачила світ його книжка “Мужність”, де вміщено оповідання, новели і художній нарис. Петро Панч високо оцінив творчість Василя Фенича. Це “обдарований письменник−новеліст, який рано пішов із життя, але з повним правом посяде належне йому місце в історії української літератури”.
Вирішено до дня ювілею письменника на загальноосвітній школі встановити меморіальну дошку, видати буклет, книжку неопубікованих творів, відкрити музей, а в Іршаві провести науково-практичну конференцію, присвячену 100-річчю із дня народженя В. Фенича, - повідомляє Іршавська РДА.