Сьогодні 30 примірників Закарпатською обласною радою було передано Закарпатському художньому інституту. Книги видані агентством регіонального розвитку та екологічного господарювання Соболч-Сатмар-Березької області Угорщини в рамках реалізації спільного проекту із Закарпатською обласною радою «Туристичний шлях до спільної релігійної і культурної спадщини» за програмою Європейського Союзу «Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2007-2013». За дорученням голови обласної ради Івана Балоги книги ректору інституту Івану Небеснику вручив керуючий справами виконавчого апарату обласної ради Михайло Попович.
Видання було презентоване в травні в Угорщині в рамках міжнародної конференції. 448-сторінкове ілюстроване видання під назвою “Середньовічні церкви від Тиси до Карпат” під редакцією Тібора Коллара побачило світ на угорській та українській мовах. У дослідженні представлено 32 пам’яток середньовічного зодчества прикордонних регіонів.
Першим етапом проекту «Туристичний шлях до спільної релігійної і культурної спадщини» була плідна співпраця угорської сторони з румунським повітом Сату-Маре, другим – із Закарпаттям, де партнером виступила обласна рада. В ході реалізації проекту було розроблено туристичний маршрут, який охопив 32 церкви Закарпатської області та Саболч-Сатмар-Березької області Угорщини. Серед закарпатських святинь – Ужгородський греко-католицький кафедральний собор, Горянська ротонда, Мукачівський храм Св. Михайла, Берегівська та Виноградівська римо-католицькі церкви, Хустська, Вишківська, Тячівська реформаторські та ряд інших церков, які представляють велику архітектурну та мистецьку цінність. Серед угорських – римо-католицькі Бакталорантгаза та Кішварда, а також реформатські – Тарпа, Берегшурань, Марокапі, Чарода, Такош, Вамоштьа, Лоня, Тисасентмартон, Берегдароц, Торньошпалца, Вайа, Анарч, Лашкод та інші.
Прес-служба Закарпатської облради