Насамперед представники робочої групи в складі якої керуючий справами виконавчого апарату облради Михайло Попович, голова Хустської райради Василь Губаль, працівники апарату побували в селі Липовець. Тут з минулого року у співпраці з чеським краєм Височина ведеться капітальний ремонт амбулаторії загальної практики сімейної медицини. Будівля була зведена ще у 1977 році і відтоді ремонт не проводився. Загальна площа закладу – майже двісті квадратних метрів. Реконструювати її почали ще минулого року. Загалом чехи через благодійний фонд «Віза» виділили 350 тисяч, ще 275 тисяч додав обласний бюджет, 35 тисяч – сільрада. Тут вже замінено дах, вікна, двері, прокладено внутрішню електропроводку, ведуться внутрішні оздоблювальні роботи. Сільський голова Липовця Іван Губаль каже, що вже у вересні в амбулаторії справлятимуть новосілля. «У оновленому закладі працюватимуть 9 медичних працівників, вирішується питання із забезпеченням амбулаторії і новим обладнанням. В селі проживає понад півтори тисячі людей, а до райцентра звертатися по медичну допомогу доволі далеко. Тому громада Липовця вдячна й керівнику обласної ради, й чеським партнерам, адже за їх ініціативи та сприяння медичний заклад нашого села оновиться», - зазначив сільський голова.
Наступний населений пункт, який відвідали представники робочої групи – Копашнево. Це одна з найбільших сільрад в району, до її складу входять чотири села – Копашнево, Хустець, Лунка та Поляна й тут проживає більше п’яти тисяч мешканців. Минулого року за сприяння народного депутата від цього округу розпочався ремонт вбиралень. Цього року планується його завершити. Найболючішою проблемою для села є нестача місць в дитсадку, - розповідає голова Хустської райрада Василь Губаль. Єдиний в селі дитсадок відвідує 74 діток, ще 30 доїжджають в сусіднє село Нижнє Селище. На реконструкцію харчоблоку дитсадка виділено 200 тисяч гривень, і незабаром його оновлять. В селі черга в дитсадок – більше 110 діток. І їх кількість буде збільшуватися. Лише минулого року в селі народилося 89 немовлят, а за сім місяців цього року вже 60. Як варіант вирішення проблеми громада Копашнева пропонує реконструювати під дитсадок колишній шкільний гуртожиток. В 2011 році виготовили проектно-кошторисну документацію, загальна вартість робіт становить близько чотирьох мільйонів гривень. На будівлі необхідно замінити дах, вікна, двері, систему тепло,- та водопостачання. Відкриття закладу дозволить частково вирішити проблемні питання дошкільної освіти Копашнева.
В Данилові робоча група вивчала проблеми шкільної та дошкільної освіти. Нині в селі, де проживає майже дві тисячі мешканців нема дитсадка. Колишню будівлю було продано ще в дев’яностих роках. Нещодавно в селі реорганізували дільничну лікарню, а на її базі пропонується облаштувати садочок, - каже сільський голова Михайло Дудаш. Загальна кількість дітей дошкільного віку в Данилові – 120. «Вже виготовлена проектно-кошторисна документація на реконструкцію будівлі загальною вартістю 6 млн. 150 тис. Заплановано також зведення котельні, ігрових майданчиків. В закладі можливо буде організувати три групи. Але для цього нам потрібно вирішити питання з фінансуванням робіт», - каже сільський голова.
Побувала робоча група й в місцевій школі, в якій минулого навчального року навчалося 188 учнів. Цього року до школі підуть 16 першачків, і з кожним роком кількість школярів збільшується. Заклад зведено сорок років тому, й нині є потреба в заміні вікон та системи опалення.
Голова Хустської районної ради Василь Губаль каже, що проекти, які пропонуються для фінансування вкрай важливі для громад. «Сьогодні в районі впроваджується проект з чеською Височиною в селі Липовець. Цього року ми разом з чехами введемо амбулаторію в експлуатацію. Ми плануємо продовжити співпрацю з чехами, і запропонувати обласній раді нові об’єкти Це освітні заклади в селі Копашнево та Данилово, які потребують фінансування. Тут активні громади, й ми хочемо допомогти цим селам, як за рахунок бюджету, так і за рахунок міжнародної співпраці», - вважає керівник ради.
Керуючий справами виконавчого апарату обласної ради, депутат обласної ради Михайло Попович розповів, що головною метою роботи робочої групи є проконтролювати як використовуються кошти обласного бюджету, як реалізуються спільні проекти з краєм Височина та вивчити проблеми громад. «Ми формуємо ряд проектів, які можливо фінансувати з обласного бюджету, з фонду регіонального розвитку, за рахунок державних субвенцій. Об’єкти, які ми сьогодні побачили потребують уваги, але коштів недостатньо. Є можливість залучити їх до реалізації спільних з чехами проектів, а також за рахунок коштів міжнародних грантів, і звісно ж бюджету області», - резюмував Михайло Попович.
Прес-служба Закарпатської облради