Угорське місто Ойок, що недалеко від українсько-угорського кордону, минулими Активну участь у фестивалі взяли участь і представники населених пунктів Закарпаття – сіл Часлівці і Великої Доброні Ужгородського району та села Вербяж Воловецького, які є побратимами Ойока. Вони не тільки дали широку концертну програму, а й демонстрували свої кулінарні здібності, рукоділля.
В рамках цього фестивалю 4 серпня відбувся і День українсько-угорського добросусідства між Закарпатською та Саболч-Сатмар-Березькою областями. На ньому Закарпаття було представлено численною делегацією депутатів обласної, районних та сільських рад. Побували на заході й перший заступник голови облради Володимир Закурений, керуючий справами виконавчого апарату обласної ради Михайло Попович, голова бюджетної комісії облради Василь Брензович та інші поважні гості.
Своїх закарпатських гостей привітали мер міста Ойока, депутат угорського парламенту Міклош Керекеш та голова Загальних зборів Саболч-Сатмар-Березької області Оскар Шестак. Вони відзначили важливість розвитку співробітництва та добросусідських відносин між нашими областями, територіальними громадами та країнами в цілому.
Генеральний консул України в Ніредьхазу Сергій Городенко та заступник генерального консула Угорщини в Ужгороді Ендре Селіпскі, заступник керівника Товариства Угорської культури Василь Брензович також відмітили важливість подальшого розвитку добросусідства та співпраці між територіальними громадами двох регіонів. Вони висловили впевненість, що започаткована містом Ойок справа знайде своє продовження і ще більше міст і сіл наших областей стануть справжніми друзями та побратимами. А існуючі кордони між країнами перетворяться у мости єднання. Тим більше, що з кожним роком пунктів пропуску на кордоні України і Угорщини зростає.
Офіційна частина свята була продовжена великою культурною програмою, у якій своїми співами і танцями присутніх милували численні колективи, в тому числі і танцювальний колектив «Кольори Карпат» Ужгородського коледжу мистецтв, самодіяльні артисти з села Часлівці Ужгородського району та інші.
Учасники свята продовжили своє спілкування у невимушеній обстановці, частуючись і добрим угорським вином, і смачними голубцями…
Фестиваль ще раз продемонстрував, що добросусідські спілкування, обмін набутим досвідом життя в Європейському Союзі активно сприятимуть поглибленню вже діючих зв’язків і започаткуванню нових, просуванню українського суспільства в його євроінтеграційних прагненнях.
Іван Діус, Закарпатська облрада