Вшанування Пророка Іллі розпочалося традиційними вечірніми богослужіннями. Насамперед була відслужена Велика Вечірня. На початку відбувся «Чин поставлення свіченосця, читця і співця», який уділив владика Ніл Лущак брату Максиму Пішті ЧСВВ. Опісля владика разом з о. Юліяном Хомечком ЧСВВ та чернечим хором й прочанами звеличували славного Пророка.
Продовжилися богослужіння Хресною ходою по чернечій горі, яку провадив та виголошував під час неї духовні науки о. Ілля Сірук ЧСВВ, настоятель василіянського монастиря у м. Володимирі-Волинському.
Після Хресної дороги, ректор Василіянського Інституту в Брюховичах о. Йосафат Хаймик ЧСВВ у співслужінні зі священиками Мукачівської греко-католицької єпархії відслужив Божественну Літургію та виголосив під час неї проповідь. Своїм співом супроводжував це богослужіння парафіяльний хор з м. Хуста.
Величним було нічне вшанування Пророка Іллі молоддю, яка в Боронявському монастирі проводила кількаденну прощу. В часі нічних чувань під проводом о. Мелетія Рішка ЧСВВ молоді люди з різних місцевостей Закарпаття прославляла Господа Бога, Пресвяту Богородицю та великого Пророка своїм співом та релігійними виступами. Місцева ж молодь поставила виставу «Ревність Пророка Іллі».
Ранок в обителі розпочався Утренею, яку відслужив для паломників о. Ілля Сірук ЧСВВ.
Опісля о. Веніамин Довганич ЧСВВ, настоятель Мукачівського монастиря, відправив Акафіст до Святого Пророка Іллі.
Перед урочистою Божественною Літургією, під спів Ужгородського хору ім. Августина Волошина, який звеличував цьогоденні богослужіння, від монастиря до каплиці на відпустовій площі відбувся процесійний хід. Разом з отцями василіянами, єпархіальними священнослужителями, а також з о. Павлом Райчинцем ЧСВВ – протоігуменом василіянської Провініції Св. Миколая, до якої належить Боронявський монастир, та о. Тарасом Ловскою, що очолює Хустський вікаріат, в процесійному ході взяв участь мукачівський архієрей владика Ніл. Біля відпустової каплиці, процесію зустрів настоятель Боронявського монастиря о. Тарас Іванина ЧСВВ та парафіяльна молодь. Настоятель привітав достойних гостей та запросив владику Ніла очолити Божественну Літургію в це величне свято. На початку єпископ уділив піддияконські свячення ченцю василіянської Провінції Св. Миколая бр. Максиму Пішті ЧСВВ.
Таким чином розпочалася найважливіша молитва Церкви, під час якої до прочан прийшов сам Господь у Своїй Євхаристії. Як колись на горі Хорив, Господь з’явився Пророку Іллі не в потужному вітрі, землетрусі і не у вогні, а в легенькому вітерці, подібно й до паломників, які зібралися в Боронявському монастирі в святого цього Пророка, Господь прийшов під простими видами хліба й вина, які під час Божественної Літургії, через служіння священиків, стають Його справжніми Тілом і Кров’ю.
Ця Свята Тайна Пресвятої Євхаристії, цього року була вшанована тут в особливий спосіб та була темою роздумів і повчань протягом молодіжної прощі перед празником Св. Пророка Іллі.
Про це згадав також владика Ніл у своїй проповіді під час урочистої Божественної Літургії.
Після закінчення Літургії, прозвучало «Многоліття» і пісня-молитва «Боже Великий Єдиний…», а настоятель монастиря о. Тарас висловив подяки, підкреслюючи, що Празник Св. Пророка Іллі у Боронявському монастирі для жителів Закарпаття займає надзвичайно важливе значення, тому належиться подяка усім, хто спричинився до його проведення та взяв в ньому участь.
Завершилися святкування мируванням, яке уділяли прочанам священнослужителі, а владика Ніл під час процесійного ходу окроплював вірних свяченою водою.
Однак в духовному значенні, за посередництвом Св. Пророка Іллі, це свято для багатьох стало початком нового життя і оновленої віри.
о. Франціск Онисько ЧСВВ для Закарпаття онлайн