Представляти нового керівника на так звану "п'ятихвилинку" прибув заступник міського голови Ужгорода Юрій Беляков та начальник відділу охорони здоров'я Ужгородської міськради Мирослава Брецко.
Новопризначений керівник закладу пообіцяв зробити роботу закладу публічною і вже ближчим часом оприлюднити інформацію про номер телефону довіри, який, втім, як відомо, у закладі діяв і до цього. Також в закладі впровадять так звані "скриньки довіри", які мають сприяти анонімному опитуванню породіль на предмет якості послуг та зловживань в перинатальному центрі.
Найпарадоксальнішим у цій ситуації є те, що новому керівнику УМПЦ крім прямих обов'язків за посадою доведеться, швидше всього, паралельно також займатися ліквідацією закладу, який він щойно очолив. Бо саме ліквідація Ужгородського міського перинатального центру як структури з наступним його перетворенням в Ужгородський міський пологовий будинок виноситься під загальним формулюванням "Про реорганізацію закладів системи охорони здоров'я м.Ужгород", 10-м пунктом затвердженого порядку денного на сесію Ужгородської міськради, що має відбутися 31 травня. В обгрунтуванні до відповідного проекту рішення необхідність такого кроку мотивується прийняттям рішення про створення обласного пологового центру. Однак така прив'язка є досить сумнівною з огляду хоча б на те, що створення останнього перебуває, по суті, на зародковій стадії – станом на сьогодні під нього всього лише виділено приміщення колишнього, "старого" пологового будинку, ремонт якого заплановано, ймовірно, тільки на жовтень.
Глибинні ж мотивації такого рішення керівництва обласного центру є, очевидно, іншими. Бо для того, аби ліквідувати непотрібну потенційну "конкуренцію" двох обласних перинатальних центрів достатньо було б і реорганізації. Остання, однак, не передбачає звільнення всіх працівників і наступного їх працевлаштування, що, вочевидь, якраз і потрібно міському керівництву в цій ситуації. Як стверджують експерти, до яких звернулося Закарпаття онлайн, процедура звільнення і працевлаштування в такій "прибутковій" структурі як УМПЦ може не тільки допомогти керівникам цієї процедури звільнитися від неугодних, але й принести їм неабиякі матеріальні дивіденди.
Не зрозуміло однак наразі, чи є процедура перетвореня УМПЦ в УМПБ пониженням закладу в статусі і як це, відповідно, може відобразитися на його фінансуванні з міського бюджету. Бо проектів рішень і пояснень до них, як це передбачено законом, на офіційному сайті Ужгородської міськради досі ( і вже звично) немає.
Довідка
Олег Юрійович Онопко – 1973 року народження, ужгородець, лікар акушер-гінеколог вищої категорії.
Навчався на медичному факультеті Ужгородського національного університету, який закінчив у 1997 році. В Ужгороді проходив інтернатуру за спеціальністю акушер-гінеколог. З 2000 по 2010 рік працював лікарем акушер-гінекологом пологового будинку Мукачівської ЦРЛ, потім — у родильному відділенні Ужгородського міського перинатального центру. Дружина — юрист, разом виховують двох дітей.
Наталя Попович 2014-12-16 / 18:34:11
Олег Юрійович - надзвичайно розумна,чуйна,хороша людина,ЛЮДИНА з великої літери!Хай Бог береже його та його сім'ю!