На оформлення дозволу на розриття, розповідають представники «ЛІКу», знадобилось би кілька днів. Підтоплювати мовну школу почало ще в п’ятницю, а у вихідні, як відомо, компетентні установи й органи перебувають на заслуженому відпочинку після важких трудоднів. А значить, без вчасної реакції на ситуацію, що склалась, вихованці центру обов’язково б відчули реальність усіх «прекрасностей», спричинених забитою каналізацією. Тож, аби мати можливість якнайскоріше усунути проблему, керівництво «ЛІКу» повідомило міську владу в усному порядку про проведення земляних робіт та прочистку комунікацій. При цьому, мали і мають у розпорядженні всі схеми та креслення підземних комунікацій, які пролягають поруч.
А вже сьогодні по обіді, коли «каналізаційна проблема» таки була вирішена власними силами та коштом закладу, в «ЛІК» навідались представники муніципальної поліції. Що характерно – прийшли з конкретним наміром одразу складати протокол, про що і повідомили «з ходу», без з’ясування причин розриття й необхідності проведення відповідних робіт.
Цікаво, що при виникненні екстреної ситуації, яка лежить у сфері компетенції комунальних служб міста, їм за обов’язки покладено ситуацію вирішувати без чекання на відповідний дозвіл упродовж кількох днів. А от підприємцям вирішувати нагальну проблему – зась: навіть якщо це погоджено в усному порядку, навіть якщо йдеться про навчальний заклад із сотнями дітей-вихованців, навіть якщо цим дітям доведеться, м’яко кажучи, «терпіти незручності» вихідних днів, поки чиновництво на відпочинку і дозвіл надати не спроможне.
У цьому контексті варто також пригадати чималу кількість випадків із розриттями по місту – чи то з метою прокладення комунікацій, чи то з метою їх ремонту. Так от, на проведення таких робіт визначено чіткі та жорсткі терміни: пару днів на відлагодження поломки, і рівно 3 дні – на відновлення дорожнього покриття. Але деякі «розкопки», які спостерігаються на кількох вулицях міста тижнями, муніципали з якогось дива просто не помічають. Зате оперативно з’являються там, де, за отриманою ними інформацією від самих ініціаторів розриття, проводяться відповідні роботи.
Після оформлення протоколу представникам «Ліку» пообіцяли: про адміністративну комісію, де розглядатиметься складений протокол, їх наперед повідомлять і на засідання обов’язково запросять. Як зазначають «ліківці», відповідного повідомлення вони таки чекатимуть, бо з власного досвіду знають про прецеденти, коли адмінкомісія проходить без особистої участі суб’єктів, щодо яких складено протоколи. Часто-густо міська влада навіть не вважає за потрібне надсилати постанову комісії, а штрафи стягуються тільки через кілька місяців, як спливають терміни оскарження рішення, і вже силами виконавчої служби – через недоведення вчасно до відома оштрафованих про рішення комісії.
Тетяна Кашуба, Закарпаття онлайн