Киянка є відомим хоровим композитором в Україні. Її твори широко представлені на хорових фестивалях, конкурсах та у концертних програмах світу: США, Канаді, Франції, Великобританії, Німеччині, Данії, Іспанії, Угорщині, Болгарії, Росії, Україні.
Своє знайомство із Закарпаттям Леся Василівна розпочала з Мукачева, де 13 травня провела майстер-клас з учнями хорової школи хлопчиків та юнаків (художній керівник - диригент, педагог, композитор, заслужений діяч мистецтв України, лауреат премії імені Д.Задора, член НСКУ Володимир Волонтир). За словами народної артистки України, в хоровій музиці українці є неперевершеними, і, як правило, займають всі перші місця на конкурсах.
А вже наступного дня ужгородці насолоджувалися творами композитора на авторському концерті у Великому залі Закарпатської філармонії. Леся Дичко працює в різних жанрах і створила свій неповторний стиль. Крім хорових творів, у її доробку є балети, опери, симфонії, кантати та ораторії. В концерті прозвучали «Карпатські фрески» для органу, фрагмент з вокального циклу «Благослови, душе моя, Господа», Пара фраз для фортепіано, Французькі враження для камерного оркестру та кілька хорових творів.
Цікаво, що це була перша зустріч композитора із закарпатським глядачем та виконавцями (Ольга Чундак (орган), Олександра Баганич, Інга Боговська, Віктор Теличко (фортепіано), Надія Підгородська (мецо-сопрано) камерний оркестр Закарпатської філармонії, хор студентів УжДМУ ім. Д. Є. Задора). Багато творів глядачі почули вперше.
По завершенню концерту Леся Василівна зізналася, що залишилися задоволеною почутим та побаченим. Срібна земля не залишила її байдужою, тож після повернення обіцяла написати твори, присвячені Закарпаттю.
Оксана Чужа для Закарпаття онлайн. Фото автора