Основними завданнями конкурсу традиційно є виявлення і підтримка юних талантів, сприяння розвитку дитячої вокальної творчості, збереження словацьких народних традицій, узагальнення і вивчення передового досвіду роботи зі словацьким фольклором. Засновники конкурсу – управління культури Закарпатської облдержадміністрації (начальник Юрій Глеба), відділ культури Ужгородської райдержадміністрації (начальник Леонтій Ленарт), Середнянська дитяча школа мистецтв (директор Оксана Ленарт) та обласна культурно-освітня організація „Матіца Словенска” на Закарпатті (голова Йосип Гайніш) – зробили все для того, щоби втілити в життя всі поставлені завдання та достойно організувати мистецьке змагання. І цього разу все вдалося на найвищому рівні, як того і вимагав ювілейний статус конкурсу.
Перед початком конкурсної програми всіх присутніх привітали Генеральний консул Словацької Республіки в м.Ужгороді Янка Бур’янова, голова Центральної Ради Союзу русинів-українців Словацької Республіки Петро Сокол, заступник начальника управління культури Закарпатської облдержадміністрації Василь Марюхнич, голова обласної культурно-освітньої організації «Матіца Словенска» на Закарпатті Йосип Гайніш, начальник відділу культури райдержадміністрації Леонтій Ленарт.
Цього разу у Середньому зібралися 62 учасники (рекордна кількість) з Ужгородського, Перечинського, Великоберезнянського, Воловецького, Мукачівського, Тячівського районів, міст Ужгорода, Мукачева, Хуста і Чопа. Традиційно вони змагалися у трьох вікових категоріях: 1-а категорія – солісти-вокалісти та дуети віком до 10 років, 2-а категорія - солісти-вокалісти та дуети віком від 10 до 14 років, 3-я категорія - солісти-вокалісти та дуети віком від 15 до 18 років.
Компетентне журі, до складу якого входили: Гайніш Й.Й.– голова обласної культурно-освітньої організації „Матіца Словенска” на Закарпатті, Марюхнич В.В. - заступник начальника управління культури Закарпатської облдержадміністрації, Фролова В.В. - провідний спеціаліст відділу мистецьких навчальних закладів управління культури облдержадміністрації, Ленарт Л.Д. - начальник відділу культури райдержадміністрації, Симочко С.М. – завідуюча вокально-хоровим відділом Середнянської ДШМ, художній керівник народного вокально-хореографічного ансамблю „Словенка” та Юрай Платко – вчитель ЗОШ І-ІІІ ст № 4 м.Ужгорода з честю впоралося із своєю нелегкою задачею і винесло справедливе рішення щодо розподілу призових місць.
У 1-й віковій категорії перемогу святкувала Юлія Кабацій з Великолучківської ДШМ. Друге місце посіли Анастасія Барна (Дубівська ДШМ), Даніела Софілканич (Воловецька ДШМ) і Емілія Кузьма (Ужгородська ЗОШ І-ІІІ ст. №4). Третє місце у цій віковій категорії розділили Анастасія Окс (Мукачівська ДШМ №1 ім.С.Мартона), Камілла Мудрова (Тарновецька ДШМ) і Катерина Немйо (Мукачівська ДШМ №2). Серед дуетів у цій категорій перемогли сестри Елізабет і Евеліна Кайнц з Великолучківської ДШМ, друге і третє місця не присуджувались.
У 2-й віковій категорії перемогу розділили Юлія Бежинець з Мукачівської ДШМ №2 і Олександра Баюр з Вишківської ДШМ. Другі місця посіли Жанна Скворцова (Перечинська гімназія) і Юліанна Мензул (Мукачівська ДШМ №1ім.С.Мартона). Треті місця здобули Анастасія Кунак і Станіслав Федак з Великолучківської ДШМ, а також Мілан Гудак (с.Кольчино-Фрідєшово, римо-католицька церква). Серед дуетів у цій віковій категорії перше місце здобув дует у складі: Кос Юлія – Задирака Аліса ( Великоберезнянська гімназія), друге місце - дует у складі: Біксей Олександра – Мензул Юліанна (Мукачівська ДШМ №1ім.С.Мартона), третє місце - дует у складі: Газій Ангеліна – Резуненко Віолетта (Великолучківська ДШМ).
У 3-й віковій категорії перше місце здобула Ніколетта Герцак (Великолучківська ДШМ), друге – Валентина Мильцева (Мукачівська ДШМ №2), третє - Нінорта Елія (Мукачівська ДШМ №2). Серед дуетів перше місце у цій віковій категорії посів дует у складі: Герцак Ніколетта – Окс Мар’яна (Великолучківська ДШМ), друге – Юдіта Богуш і Орос Христина , також з Великолучківської ДШМ, третє місце серед дуетів у цій віковій категорії не присуджувалось.
Слід також відзначити велику роботу викладачів і концертмейстерів навчальних закладів, що готували учасників. Високу оцінку присутніх отримав ведучий конкурсної програми, вчитель Ужгородської ЗОШ №4 Янко Поханіч, який майстерно провів вступну, концертну і завершальну частини конкурсу, вміло поєднуючи оголошення учасників, пізнавальні факти з історії конкурсу і дотепні жарти, що завжди знаходило відгук у глядачів і конкурсантів протягом всієї п’ятигодинної програми 15-го „Золотого солов’я”.
На слова похвали також заслуговує чудова робота звукорежисерів конкурсу Михайла Лемака і Віталія Пігана, які з допомогою звукопідсилювальної апаратури допомогли всім без винятку учасникам якісно виконати свої твори.
Переможці і призери отримали дипломи і грамоти, а також цінні подарунки та пам’ятні сувеніри від організаторів конкурсу. Подяками за участь і сувенірами були також нагороджені всі учасники конкурсу. Приємним нововведенням у конкурсі стало те, що всі учасники, викладачі і концертмейстери конкурсу завдяки обласній культурно-освітній організації „Матіца Словенска” на Закарпатті і особисто пану Йосипу Гайнішу після конкурсних виступів були безкоштовно нагодовані смачним обідом у ресторані „Старий Лін” у с.Лінці (власник В.Біровчак). Тому всі роз’їжджалися з Середнього у чудовому настрої, висловлюючи надію знову зустрітись через рік у конкурсній програмі 16-го „Золотого солов’я”, який, сподіваємося, буде організований не гірше, ніж цьогорічний конкурс.
Оксана Ленарт, директор Середнянської ДШМ, для Закарпаття онлайн
глядач 2013-09-02 / 10:18:21
Скворцова заслуговує І місце!!!. Шановне журі, візьміть до уваги!!!
глядач 2013-05-17 / 13:52:12
Кузьма Людмила співає найгарніше, журналіти поставте будь ласка її фото! Дуже вас просимо!
журі 2013-05-17 / 11:26:37
Juraj Platko učiťel
Koncertmejster Snižana Korol
глядач 2013-05-17 / 11:22:22
Хто концертмейстер і викладач Кузьми Людмили
журі 2013-05-17 / 11:16:09
Lyudmila,Milka,Emilia to je,troch imenovano hvezdička zo 4 školy Užhoroda dostala v tojto sutiaže 2 mesto.
Ty si najlepšia Miločka.