У мистецькій галереї презентовані доробки чотирьох митців -- Олени Кондратюк, Наталії Грабар та Ярослава Борецького з Ужгорода, а також Аготи Вереш з Берегова.
Тематична палітра авторів представлена здебільшого закарпатськими пейзажами, в яких зокрема наявна абстракція.
Як зазначив керівник Товариства культури львівських угорців й співорганізатор виставки Габор Сарваш, для львів’ян митці підготували близько 30 живописних полотен і близько 20 робіт з кераміки.
Виконані вони впродовж року в кращих традиціях закарпатської школи мистецтва.
"Щороку ми показуємо львів’янам останні тенденції нашої культури в серії "Угорська хвиля". Тут щороку відкриваємо нові обличчя і таланти. У нас, на Закарпатті, а також в Угорщині й країнах Європи вони є дуже відомими", -- розповів Сарваш Габор.
Попри загальні тенденції, почерк кожного із митців -- індивідуальний і не перегукується із рештою робіт.
Тому відвідувач має змогу побачити в роботах різні колористичні варіації -- від яскравих до темних. Різноманітна палітра кольорів змушує глядача задумуватись.
"Олена Кондратюк презентувала свою закарпатську серію живопису, Наталія Грабар -- ужитково-художню кераміку, випалену з кам’яного порошку з глазур’ю", -- перелічує пан Габор.
А роботи чоловіка Наталії, Ярослава Борецького, здебільшого виконані в техніці левкасу.
Останній майстер, живописець Агота Вереш, показала чимало живописних творів.
Усі роботи мисткиня з Берегова виконала у власній техніці.
Більшість картин присвячені зимовим пейзажам в горах.
Триватиме виставка по 12 травня, вхід -- вільний.
Експозиція представлена в рамках проекту "Дні Угорської культури у Львові-2013", яку щорічно організовують Товариство Культури Львівських Угорців, Почесне Консульство Угорської Республіки в Україні у Львові та Генеральне консульство Угорщини в Ужгороді.
Юлія Галущак. Фото Ярослава Станчака
Мистецтвознавець 2013-05-07 / 23:35:28
Ці люди не здатні творити справжнє мистецтво, тому камуфлюються під цей брєд.
Копча 2013-05-07 / 23:06:33
У статті використано словосполучення "закарпатська школа мистецтва" цікаво а хто не будь зможе пояснити що це таке. Є Глюк, Бокшай, Коцка, Шолтес той же Єрделі ще кілька справді талановитих митців котрих за манерою письма можна було б об’єднати у т.зв. Закарпатську школу, але от поясніть хто не будь як оце лайно, що тут зображено можна "приклеїти" до вищевказаних художників.