Гості зможуть послухати лекцію на тему “Співана поезія українського бароко”, а також автентичні українські пісні ХІХ-ХХ у виконанні митця.
Зустріч відбудеться у приміщенні Закарпатської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Ф.Потушняка (пр. Свободи, 16) о 17:00. Вхід вільний.
З Вікіпедії:
Тара́с Ві́кторович Компаніче́нко (*1969, Київ) — кобзар, бандурист та лірник, керівник ансамблю «Хорея Козацька», заслужений артист України[1] з 2008 р.
Виконує та реконструює традиційний кобзарсько-лірницький репертуар в супроводі кобзи О.Вересая, старосвітської бандури та колісної ліри. Значну частину репертуару становлять епічні твори — думи, так звані «запорозькі пісні», козацькі псалми, лицарські пісні, невольничі плачі, богомільні пісні, побожні псальми та канти, духовна та світська лірика. Витворені в ХІІІ-XVII ст. пам'ятки музики та літератури дожили віку, часом в фольклоризованому вигляді, в усній традиції (часом вони збереглись в рукописнім чи друкованому збірниках) та дідівські пісні.
Окрім сліпецького, старцівського чи дідівського репертуару виконує (як керівник ансамблю Хорея Козацька) пам'ятки старовинної музики та літератури Руси-України XV–XVIII ст. Твори на слова поетів XVI–XVIII ст. Д. Наливайка, Д. Братковського, І. Величковського, Т. Прокоповича, Г. Сковороди, Стефана Яворського.
Бере участь у фестивалях «Країна мрій», «Трипільське коло» та ін.
Компаніченко — кум Олега Скрипки. Він хрестив сина Олега — Романа, а Скрипка став хрещеним батьком Тарасової доньки — Софії.[2]
26 жовтня 2012 р. музикант мав взяти участь у програмі «Велика політика з Євгеном Кисельовим» на телеканалі Інтер на підтримку Олега Тягнибока. Через недопущення «Свободи» до студії Компаніченко виступив просто неба.