За підсумками минулого року, в 11 областях України виробництво молока стало збитковим. Низька рентабельність спостерігалася в Чернівецькій області і склала -17,0%, а також у Дніпропетровській та Одеській областях - близько -10,3%. Найвищу рентабельність мали підприємства Закарпатської області, які в 2012 році продемонстрували рентабельність близько 40%.
"Якщо взяти область з найбільшим поголів'ям корів в сільгосппідприємствах - Полтавську, то тут рентабельність виробництва молока становить 5,8%, і це при майже кращих показниках надоїв корів по Україні - 5,4 тис. кг на рік на середнє поголів'я", - зазначила експерт аграрних ринків УКАБ Аліна Жарко.
Зменшення рентабельності пов'язане із зростанням цін на корми і зниженням закупівельних цін на молоко. З березня 2012 року і до кінця 2012 року ціни на сировинне молоко від сільськогосподарських підприємств були нижче цін попереднього року. У літні і зимові місяці минулого року ціни на молоко були навіть менші за ціни 2010 року.
Такий низький рівень цін викликане збільшенням обсягів виробництва молока. У 2012 році валове виробництво молока в сільгосппідприємствах склало 2,5 млн т, що на 13,1% більше, ніж у попередньому році.
"У цьому році за рахунок сезонності ціни на молоко поки знаходяться на досить високому рівні, часто перевищують 4 грн/кг. Основним результатом цього стало стрімке нарощування імпорту дешевої цільно-молочної продукції. В таких складно-прогнозованих ринкових умовах підприємствам з виробництва молока важко залишатися рентабельними", - зазначила експерт УКАБ.
сергій . 2013-04-03 / 00:32:13
Скажіть скільки у Закарпатті літрів того молока.де Виноградівський сирзавод, Ужгородський молокозавод і так далі.В області не стало ні корів ні молокаа. Для чого городити єресь.