6 березня відбулася репетиція для преси.
Незвичайна постановка об'єднає на одній сцені академічну капелу, симфонічний оркестр та сучасний шоу-балет. 10-го березня о 18.00 Перший Національний транслюватиме виставу в прямому ефірі.
Музику до неї написав видатний композитор, закарпатець Євген Станкович.
"Страсті за Тарасом" – нова велика музична форма, унікальна за мелодійним даром, символічністю образів – вона міфологічна. Євген Станкович, відомий український композитор, передає слово Кобзаря як мудрий філософ і тонкий психолог, лірик і епік, пантеїст і трагік. Звернення композитора до поезії Тараса Шевченка – це приголомшлива множинність змістів сьогоднішнього часу, що поєднують минуле з майбутнім і влучають у саму серцевину нашої духовної енергетики.
Унікальний музичний твір "Страсті за Тарасом" виконає Національна заслужена академічна капела України "Думка", солісти, балет та Національний симфонічний оркестр.
Автор лібрето та режисер-постановник - екс-міністр культури Василь Вовкун. За основу взяв цикл "Давидові псалми", головні мотиви якого - заклик до соборності народу й гімн свободі. Компонуючи твори, режисер згадав і особисту історію, пов'язану з Шевченком. Коли одружувався, поклав квіти саме до його пам'ятника, за що дістав запитання від КДБ.
Василь Вовкун, режисер-постановник:
- Через тиждень мене співробітники КГБ запитали, чому ми клали квіти до Шевченка і не поклали квіти до Леніна. Я сказав, що у нас як у студентів просто не було грошей на бензин, щоб доїхати і туди, і сюди. Але цей факт був, і була така трошки неприємність. І відчуття, що за тобою хтось навіть в такий день як весілля, відслідковує - це, власне, і є оцей стан невідчуття свободи, про який знову ж таки йдеться в творі "Страсті за Тарасом".
Євген Станкович, композитор:
- Це для мене масштабна робота. Я писав трохи менше за часом, але це для мене масштабно чисто в духовному плані робота, тому що я взяв вірші, які втілюють дуже важливі людські проблеми, філософські проблеми.