Видання вже з першої сторінки викликає позитивні враження. Тексти складені доступною для пересічного читача мовою. Це й не дивно, адже книжка призначена для широкого кола читачів. Особливо вона стане в нагоді туристам, вчителям, учням, студентам – усім, кого цікавить дивовижний за своєю красою куточок Карпатської природи – НПП "Синевир".
Видання знайомить читачів з історією та метою створення цієї природно-заповідної установи, діяльністю у напрямку охорони природи, наукових досліджень, ведення екологічної освіти і рекреації. Для туристів вміщено карту парку, де позначено усі екологічні, науково-пізнавальні і туристичні стежки, яких тут загалом прокладено 13.
Цікавим є розділ про озеро Синевир, яке є візиткою не лише національного парку, але й усього Закарпаття. Розповідають автори й про Дике озеро – ще одне унікальне й неповторне місце природи цього краю. Також багатьом буде цікаво довідатись про Реабілітаційний центр бурих ведмедів, що діє в НПП "Синевир". Про його мешканців у книжці знайомить розділ "Ведмежа гора".
Дбаючи про історично-культурну спадщину, повагу до минулого, яке є дзеркалом сьогодення, автори книжки подали відомості про історію і сучасність усіх п’яти сіл, що знаходяться у межах НПП "Синевир", а саме: Синевирська Поляна, Синевир, Негровець, Колочава, Вільшани. Звісно, така інформація знадобиться багатьом. Книжка є своєрідним довідником, де можна знайти різноманітну інформацію про регіон парку.
Авторському колективу, який працював над виданням, а це співробітники установи, довелося багато попрацювати, адже зібрати такі відомості і опрацьовувати їх – нелегка справа. Гармонійно доповняють книжку кольорові фотографії, які також ретельно відбиралися, перш ніж потрапити у видання.
Книжка "Національний природний парк Синевир" – це справжній подарунок читачам від природо-заповідної установи напередодні Нового 2013 року.
Юрій Бабічин