Таких високих гостей Черна зустрічала радо. На урочистості були запрошені і представники Румунської православної церкви. Делегацію очолювала голова села Тарна Маре п. Моніка Собіус. Представники української та румунської православних церков зустрілись тут вперше і домовилися про співпрацю в рамках транскордонного співробітництва. Ідею зустрічі благословив архієпископ Марк.
Група вірників села була нагороджена грамотами та відзнаками єпархії. Місцевий священик о. Василій Лях одержав найвищу нагороду – служити Службу з відкритими царськими воротами. За 32 роки духовної служби у селі о. Василій зумів зорганізувати громаду навколо церкви. Особистим прикладом привернув до храму багато сімей .
За ці роки було всього: і гіркого і солодкого. Та найбільшою радістю для отця Василія є те , що до церкви пішла молодь, а значить, село житиме і процвітатиме. Після служби архієпископ зустрівся з учнями недільної церковної школи « Галілея». Вони читали вірші та співали пісні, а директорка будинку культури Марта Пантьо та художній керівник Роман Плиска виконали фольклорні пісні про Сігетський судовий процес над вірниками Марамороша і цим самим розпочали заходи до сторіччя його.
Сільська бібліотека до цієї події випустила спеціальний буклет, який дарували всім присутнім.
Ірина Росоха, завідувачка бібліотекою-філією с.Черна, "Новини Виноградівщини"
Підтвердження 2012-11-25 / 23:11:16
Дійсно цікава назва, 130 років місцевої Церкви, нема бажання Храм назвати греко-католицьким, бо це Свята правда якої ніхто не затре, Річ кличе власника.
християнин 2012-11-25 / 23:06:20
Цікаве свято 130 років греко-католицького храму святкує інша конфесія, добре прижилися радянські квартиранти.Заповідь не пожадай чужого майна видно сьогодні не актуальна.У чужій хаті роспоряджаюся як хочу, власника виштовхаю силою і я господар. Саме так у Черні прогнали греко-католиків від рідного храму, про це не згадують на святі.