Відтак вступив до Всесоюзного державного інституту кіно (ВДІК) на художній факультет. Після шести років навчання у Москві був направлений до Одеської кіностудії, де став художником–постановником 15 художніх фільмів, серед яких такі відомі, як «Вертикаль», «Іноземка», «Білий вибух», «Випадок зі слідчої практики». Працював із відомими режисерами Станіславом Говорухіним, Кірою та Олександром Муратовим.
Але душа Михайла Заяця все-одно належить полотну. Малював протягом усього життя. Заради пензлів та фарби залишив кіностудію і поселився за сорок кілометрів від Одеси – у маленькому селі Санжійка, де сповна віддався малюванню.
23 листопада о 16.00 у Закарпатському художньому музеї імені Йосипа Бокшая буде відкрито виставку Михайла Заяця. З Одещини він передав півсотню полотен, які ретроспективно показують його творчий шлях. Частина з них залишиться у музеї як подарунок. Адже весь час уродженець села Раково на Перечинщині не забував про своє закарпатське коріння.
А до 85-річчя митця телеканал «Тиса-1» зняв фільм про нього під назвою «Наша людина в кіно». Автор стрічки - журналіст і письменник Олександр Гаврош розповідає, що робота тривала майже півтора року. Адже нині художник практично «невиїзний». Тож знімали його в Санжійці «підручними засобами». До слова, самому Олександрові довелося спробувати себе в ролі оператора. Фільм уже отримав гарні відгуки. Сам автор особливо дякує режисерові Наталі Тронь та редакторові Олександрі Талабірі, завдяки яким «Наша людина в кіно» таки вийшла на екрани. Стрічку, до речі, можна переглянути нижче.
Оксана Чужа
Мишанич В. 2012-11-17 / 11:44:59
...добре...але він Михайло Заяць...
Безумовно )). Виправили. Дякуємо, Адмін