Тарас Кузьмов, котрий виступив у ролі модератора бесіди, пояснив: «Проект «Зупинимо туберкульоз разом» займається десятьма регіонами, і кожен з них заслуговує уваги. Ми не маємо готових формул вирішення питання. Ми не шукаємо загальних рішень – ми обираємо окремий сегмент з властивими йому проблемами та намагаємось їх вирішувати».
Почали розмову з лікарської оцінки ситуації у Закарпатті. За даними медиків зниження захворювання у нашій області порівняно з минулим роком не спостерігається. Новим є те, що у медичних установах впроваджена реєстрація хворих, щоб хоч якось контролювати рівень захворюваності.
Однією з особливостей Закарпаття є наявність еміграційних процесів. Це є причиною того, що багато хворих на туберкульоз їдуть на заробітки через скрутну фінансову ситуацію у сім’ї не долікувавшись належним чином. На таку ситуацію важко впливати – туберкульоз стає вже не тільки проблемою медиків, а й соціологів.
Ще однією характерною особливістю нашої області є великий відсоток захворювання серед представників ромського населення. 80% серед усіх дітей хворих на туберкульоз - роми. Все це напряму залежить від умов проживання, способу життя, поведінки, соціального статусу тощо.
Дійсно, туберкульоз найчастіше можна зустріти у соціально незахищеного населення, працездатних непрацюючих людей і тих, хто вийшов з місць позбавлення волі. Всі вони також стоять перші у групі ризику.
Найбільша проблема під час лікування хвороби – переривання цього процесу. Найчастіше це відбувається з людьми залежними від алкоголю та наркотиків.
Усі присутні прийшли до висновку, що потрібно об’єднати зацікавлених людей та вирішити цю проблему запропонувавши хворим не тільки медичну підтримку, а й соціальну допомогу.
Вася 2012-09-18 / 03:05:22
А чому не завітали в с.Довге? Там ця проблема дійсно гостра, що написано на сайті іршавської во свобода