У структурі оптового товарообороту значно переважають непродовольчі товари. У січні–червні п.р. частка оптового продажу непродовольчих товарів порівняно з відповідним періодом минулого року зменшилась на 3,3 в.п. і становила 77,8%. У товарній структурі оптового товарообороту непродовольчих товарів 73,9% припадало на оптову торгівлю енергетичними матеріаламита продуктами перероблення нафти.
Значно меншу частку складав оптовий продаж меблів, засобів парфумерних та косметичних, холодильників і морозильників побутових, портландцементу, цементу глиноземного, цементу безклінкерного шлакового і цементів гідравлічних подібних, деревинита виробів з деревини, крім меблів, проводівта кабелів електронних та електричних інших, лісоматеріалів, мила та засобів мийних, засобів для чищення та полірування, машин пральних та машин для сушіння одягу побутових, кормів готових для тварин, паперу і картону, виробів господарськихта декоративних керамічних, добривта сполук азотних.
У структурі оптового продажу непродовольчих товарів збільшилась частка продажу меблів, холодильників і морозильників побутових, портландцементу, цементу глиноземного, цементу безклінкерного шлакового і цементів гідравлічних подібних, мила та засобів мийних, засобів для чищення та полірування, засобів парфумерних та косметичних, проводів та кабелів електронних та електричних інших, машин пральних та машин для сушіння одягу побутових, а газойлів (палива дизельного), бензину моторного, у т.ч. бензину авіаційного, виробів господарськихта декоративних керамічних – зменшилась.
Підприємствами оптової торгівлі у січні–червні 2012р. з продовольчих товарів найбільше було реалізовано шоколадних та виробів кондитерських цукрових, пива, крім відходів пивоваріння, олій рослинних, напоїв алкогольних дистильованих, м’яса та м’ясних продуктів, вод мінеральних та напоїв безалкогольних й соків фруктових та овочевих, фруктів та овочів, перероблених та консервованих, крім картоплі, продуктів молочних, масла та сирів. У структурі оптового продажу продовольчих товарів частка продажу пива, крім відходів пивоваріння, олій рослинних, напоїв алкогольних дистильованих, м’яса та м’ясних продуктів, шоколадних та виробів кондитерських цукрових, фруктів та овочів, перероблених та консервованих, крім картоплі, продуктів молочних, масла та сирів, кавизбільшилась, а вод мінеральнихта напоїв безалкогольних й соків фруктовихта овочевих – зменшилась.
Значна частка оптового товарообороту припадала на подальший перепродаж товарів іншим підприємствам оптової торгівлі. Порівняно з відповідним періодом попереднього року вона збільшилась на 18,2 в.п. істановила 72,5%, або 2841,8 млн.грн.
Частка оптової торгівлі товарами виробництва України порівняно з відповідним періодом попереднього рокузменшилась на 21,4 в.п. і становила 53,1% загального обсягу продажу. Частка вітчизняних непродовольчих товарів складала 44,1%, продовольчих товарів – 84,7% (у січні–червні 2011р. – 71,4% та 87,7% відповідно).
На 1 липня п.р. товарні запаси на підприємствах оптової торгівлі збільшились і їхній обсяг становив 468,7 млн.грн. (на відповідну дату попереднього року – 412,8 млн.грн.). У запасах товарів 72,4% займали непродовольчі товари, 27,6% – продовольчі. На складах оптових підприємств зберігаються переважно олії рослинні (2586,4 т), шоколадні та вироби кондитерські цукрові (480,0 т), напої алкогольні дистильовані (28,2 тис.дал), пиво, крім відходів пивоваріння (224,8 тис.дал), фрукти та овочі, переробленіта консервовані, крім картоплі (1139,6 т), бензин моторний, у т.ч. газойлі (паливо дизельне) (9182,8 т), бензин авіаційний (2103,2 т), портландцемент, цемент глиноземний, цемент безклінкерний шлаковий і цементи гідравлічні подібні (6708,7 т), лісоматеріали (5979 куб.м), вироби господарськіта декоративні керамічні (на 11,4 млн.грн.). Про це Закарпаття онлайн повідомили в ГУ статистики у Закарпатській області.