Переглядаючи домашній архів моїх покійних батьків, зокрема часописи академічного характеру «Самоосвітник», який виписував мій дід з сусідньої Галичини (на той час Польщі), ще раз прочитав надзвичайно актуальну для нашого часу статтю, а саме – про відносини бізнесу і влади, олігархічної будови суспільства та низки інших суспільних проблем. Назва статті – «Чи є різні націоналізми?». Стаття, як на мене, дещо не вписується у сучасні конституційні норми щодо непорушності приватної власності, в тому числі і капіталу.
Однак, ознайомитися з її змістом буде корисно ширшій суспільній громадськості, оскільки гострі соціальні проблема в сучасній Україні напряму прив’язані до вирішення проблеми розведення бізнесу і влади по різних секторах. Бо ахіллесовою п’ятою новітньої України є отримання різного роду преференцій, пільг, дотацій через владні важелі, які отримував великий капітал. Особливо активно це використовували олігархи Донбасу. Свої користі отримували і на місцевому рівні чиновники-власники малого і середнього бізнесу (переписаного на родичів), а передусім щодо організації закупівель товарів і послуг.
Але не будемо мудрувати, краще порекомендую прочитати статтю у відсканованому варіанті, або передрук, розміщений у блозі Мирослава Кабаля під заголовком «Націоналізм – ідеологія державного устрою».
Федор 2015-10-19 / 13:47:46
В ті часи, як і тепер, було багато газет, часописів, журналів, різноманітних точок зору. На цьому тлі "Самоосвітник" не є вагомим показником громадсьеої думки.