Днями ужгородець у київському видавництві «Академія» видав другий роман «Донос». Якщо перший – «Капітан Алоїз» (2013) був присвячений Ужгороду і мав історично-гумористичний характер, то дія другого розгортається далеко за межами Закарпаття і безпосередньо пов’язана з постаттю Тараса Шевченка.
На думку доктора історичних наук Сергія Федаки: «Це один з небагатьох в нашій літературі творів про Кирило-Мефодіївське товариство (1846-1847), про дюжину його учасників, що постають з його сторінок як живі: М.Гулак, М.Костомаров, П.Куліш, В.Білозерський... І особливо тринадцятий – хай не учасник, а донощик – Олексій Петров. Фактично це твір-версія, результат журналістського розслідування, викладений у жвавій белетристичній формі».
Жанр книжки можна визначити як історичний детектив. На думку професора Ужгородського національного університету, книжка про психологію зради надається до кількаразового прочитання, бо має ряд підтекстів. Окремо Сергій Федака відзначає мову твору, яка «зачаровує – багата, соковита, ледь архаїзована під реалії півторавікової давнини, пересипана приказками й афоризмами».