У рамках ІХ Мандрівного Docudays UA «Комітет Медичної Допомоги в Закарпатті» організовує вечір-зустріч-дискусію із відомою російською журналісткою-фотографом Вікторією Івлевою.
Тема дискусії – пропаганда. Як працює пропаганда в Росії. Які реалії у російській журналістиці. Пропаганда, як явище в цілому.
Книга-альбом Вікторії Івлевої – прямий погляд на події без страху та лицемірства. Для українських читачів стане радісним відкриттям, що думки і почуття російського журналіста і фотографа до такої міри збігаються з їх розумінням і болем. Вікторія – людина, яка вірить не в стереотипи, які розділяють людей, але в рівність всього, що існує. Брехливій пропаганді вона протиставляє власну думку, народжену з досвіду зустрічей із конкретними людьми на Донбасі і в Полтаві, у Києві та Івано-Франківську, у Львові та Житомирі, з розмов із дітьми, чиї голоси та листи звучать лейтмотивом у цій книзі.
Результатом подорожі по Україні весною 2014 стала ця книга – книга про можливість порозуміння та примирення, про готовність просити пробачення, про велику надію та відповідальність.
Вхід на захід – вільний.
Про автора
Вікторія Івлева – московський фоторепортер, журналіст, громадський діяч. Її cвітлини були опубліковані в New York Times Magazine, Stern, Spiegel, Express, Sunday Times, Independent, Die Zeit, Focus, Marie-Claire та ін. У 1991 році фоторепортаж Вікторії Івлевої, зроблений у приміщеннях IV реактору Чорнобильської АЕС, отримав приз «Золоте око» одного з найбільших конкурсів у галузі фотожурналістики WorldPressPhoto. Вікторія знімала Грузію та Вірменію, Афганістан та Придністров’я, громадянські війни у Таджикистані, Карабасі та у країнах Африки. Лауреат премії імені Герда Буцеріуса (Німеччина) и фонду «Свобода слова» (Норвегія) «Вільна преса Східної Європи», премії Союзу Журналистів Росії. Персональна виставка Вікторії Івлевої «Апофеоз війни» демонструвалась в Московському музеї сучасного мистецтва, а потім в Санкт-Петербурзі, Нижньому Новгороді, Києві, Тбілісі.
Вікторія Івлева – одна з небагатьох росіянок, які активно виступають проти війни з Україною, займається волонтерською діяльністю в зоні АТО, в основному вивозом цивільного населення та іншою гуманітарною допомогою.
У грудні 2015 році Вікторія Івлева стала вдруге номінантом премії імені А.Д. Сахарова «За журналистику как поступок» за текст "Заберите ваших зеленых человечков" – щоденник із захопленого Слов’янська.