Не будемо аналізувати, правильно чи ні зробив тодішній мер обласного центру Сергій Ратушняк, коли віддав за кожну з цих прибиральних машин величезні гроші з міського бюджету – загалом більше півтора мільйона гривень. Однак факт залишається фактом: машини в місті є, але ніхто їх не використовує.
На інформаційний запит у міськраді «Замку» повідомили, що механізоване прибирання вулиць обласного центру проводиться у весняно-осінній період, коли середньодобова температура вище 7°С. Машина-причіп «Нордік» (її купили за 518 598 грн.), яка працює на базі трактора МТЗ-82, щоночі, з 22.00 до 8.00, нібито прибирає вулиці Собранецьку, Гагаріна, Будителів, Верещагіна, Кошового, Шумну, Другетів, Підгірну, Українську, Митну, Загорську, Корятовича та Слов’янську набережну.
Вакуумна підмітально-прибиральна машина «Джонстон» вартістю 941 тис. 240 грн. на базі МАЗ-5551, за переконанням ужгородських чиновників, так само щоночі вичищає вулиці Минайську, Грушевського, Перемоги, Заньковецької, Станційну, Анкудінова, Руську, Толстого, 8-го Березня, Легоцького, Джамбула, І.Франка, а також проспект Свободи, площі Петефі, Б.Хмельницького, Дружби Народів.
А довершувати чистоту ужгородських доріг має компактна вакуумна підмітально-прибиральна машина «Джонстон-С», придбана, щоб вичищати тротуари. Вона коштувала місту трохи більше 823 тисяч грн. і, судячи з інформації, отриманої у відповідь на запит, щоночі прибирає тротуари Київської, Православної та набережної Незалежності, площу навколо драмтеатру, площі Театральну, Народну, Кирила і Мефодія, проспект Свободи.
Тим часом городяни жартують: підмітальні машини, певно, й Ужгорода не бачили, бо в місті їх (а особливо маленьку «Джонстон», яка прибирає тротуари) ні вдень, ні вночі не видно, а тротуари проспекту Свободи, мабуть, не підміталися ще з тих пір, як їх перемостили. А все, кажуть, тому, що ніжна техніка просто не пристосована їздити нашими дорогами. Вона не може вичистити бруд із бруківки або з такої модної нині тротуарної плитки. Щоб прибрати 25 тисяч квадратних метрiв за годину (як передбачили розробники), їй потрібна ідеально гладенька поверхня і багато палива, тож і стоїть нині унікальний агрегат у гаражах КШЕПу.
Інші прибиральні машини хоч і працюють трохи частіше, все ж не виконали свого призначення – не замінили двірників. І як би не хотіли чиновники показати, що дорога техніка не іржавіє собі, а постійно у дії, ужгородці бачать, що внутрішньоквартальні території, дороги і тротуари залишаються з пилюкою і брудом, їх і надалі щоранку підмітають двірники, а не сучасні машини, придбані за наші з вами податки. Отже, напрошується висновок: якщо Театральну, Петефі та інші пішохідні зони продовжують вичищати двірники, це значить, що або пилосос для тротуарів взагалі не працює, або працює так, що за ним треба ще раз підмітати.
Андрій Митрак