Саме задля збереження та здійснення заходів із відтворення деяких видів риб Головне управління Закарпатдержрибоохорони розробило програму "Відтворення лососевих видів риб у басейні р. Тиса на 2008-2017 рр.". Днями її реалізували на гірських річках та тихих потічках селища Великий Бичків Рахівського району спільно із екологами та працівниками Державного підприємства "Великобичківське лісомисливське господарство". Через відсутність фінансування, працівникам управління Закарпатдержрибоохорони доводиться здійснювати зариблення за сприяння ентузіастів і деяких небайдужих громадських організацій.
Близько 23 тисяч мальків струмкової форелі випустили цього разу у річку, але, за словами рибоохоронців, цього замало. Окрім струмкової форелі на межі зникнення і харіус та дунайський лосось.
Місця зариблення вибиралися заздалегідь, враховувались не тільки природні фактори, але і контроль браконьєрства.
Варто сподіватися, що ситуація із фінансуванням цієї програми скоро покращиться і подібні заходи будуть проводитися частіше. Необхідно також зазначити, що важливим етапом зариблення є подальший контроль і спостереження за процесом адаптації і росту видів риб.
Горянка Боді 2012-04-04 / 13:33:42
Хоча читаю про забори транскордонної води ізаключення екологів про нібитон стабільний стан забруднення - це дивно і незрозуміло.
Моржую. ЦІєї зими на льоду де робилися проталини на лід виливалася рідина жовтого - коричневого кольору. Як трохи лід скрес замітно було коричнево - чорний наліт на річковому дні, який за ногами залишався жовтими слідами на снігу. Про кількість сміття під льодом навіть не хочу починати.
Можування припинили. Гидко. Не уявляю як можна їсти рибу з такої річки. Влітку, вечорами, наша ТИСА смердить фікаліями аж до Ясіня. Щось потрібно міняти. Отруїмося.
*** 2012-04-04 / 10:49:56
Форель також лосось
Бодя 2012-04-04 / 09:39:44
Горянка,ви звісно праві,тому такі акції проводяться на сьогодні якраз вище населених пунктів і де вплив перерахованих негативних факторів,а їх доречі на порядок більше,незначний,або відсутній.Перед процедурою зариблення проводиться детальне обстеження водойми за всіма правилами.
Бодя 2012-04-04 / 09:33:00
Швидко виправте.Не "струмкового лосося" а струмкову форель,йошкін кот...
Горянка 2012-04-04 / 00:24:10
Панове ціную ваші зусилля, але вони марні поки в наші річки скидають всі каналізаційні і промислові стоки та все сміття.Скільки населених пунктів району мають очисні споруди?
Дно річки Тиса вкрито слизькою органікою, всі потічки закидані сміттям в них виведено всі сільські каналізаційні стоки.Чи виживе там форель?