Перед мостом через Баркасівський канал, що протікає в селі Гут Берегівського району, варто було б поставити камінь спотикання з підтекстом: прямо підеш – небезпеку знайдеш, а краще – попереджувальний знак, що міст в аварійному стані і прохід заборонено.
За розповідями місцевих жителів, переправа може обвалитися будь-якої миті. Через те, що більше 15-ти років її ніяк не укріплювали та не ремонтували, а періодично навантажували потоком габаритного транспорту – несучі опори та залізобетонні палі просіли і почали руйнуватися. Сьогодні цей напівзруйнований віадук назвати залізобетонною конструкцією язик не повертається, тут вельми успішно використовується і дерево. Дерев’яні балки підтримують аеродромні плити, перила захищають худобу, яка ходить на пасовисько. Не дай боже хоч одна годувальниця впаде – трагедія буде на все село.
Страждають місцеві жителі через небезпечний міст не лише в період випасання худоби. Головним болем переправа стає і в період сільськогосподарських робіт. Комбайнери і трактористи не ризикують перебиратися на іншу сторону каналу, де знаходиться більшість полів.
За словами сільського голови, куди вони тільки не зверталися із своєю проблемою, всюди чиновники головами кивають, мовляв, розуміємо ваші проблеми, та от допомогти нічим не можемо. Правда, два роки тому почали тут будувати нову альтернативну переправу. Кажуть, як швидко почали будувати, так швидко і припинили. Опори встановили, а про решту забули. Тепер це не новий міст, а, напевно, пам’ятник бригаді із чотирьох чоловік, що були тут задіяні на будівництві.
Більше про це – у сюжеті випуску новин М-студіо від 17 лютого 2012 року.