Кількість хворих з гострим порушенням мозкового кровообігу у Хустській районній лікарні моніторять з 2006 року. Ця робота проводиться відповідно до розпорядження МОЗ про профілактику і контроль цереброваскулярних захворювань. Лише на Хустщині за останні 5 років прослідковується тенденція до постійного збільшення кількості таких хворих. Загалом по Україні фіксують такі дані: приблизно в 30% хворих, при сприятливому перебігу хвороби, поступово відновлюються порушені функції. Ще майже у третини пацієнтів, що перенесли інсульт, хвороба приводить до інвалідизації. Часто після першого інсульту стається повторний, ще важчий. І не завжди вдається повністю відновити порушені функції.
Попри те, що на Хустщині кількість випадків із порушенням мозкового кровообігу зростає, показники смертності зменшуються. Не останню роль при лікуванні таких важких захворювань відіграє медикаментозне забезпечення лікарні. Адже в окремих випадках, якщо пацієнт сам купує необхідні препарати, один ліжко-день може обійтися хворому у кілька тисяч гривень. Важливе значення відіграє діагностика та новітні технології. В минулому році та вже в поточному лікарню обладнали найсучаснішими приладами. Пані Світлана потрапила до лікарні нещодавно та вже проходить обстеження на новітньому обладнанні.
Разом з тим лікарі відзначають, що судинні захворювання помолодшали. Якщо раніше вони зустрічалися у 50-60-річних, зараз трапляються і з 20-річними молодими людьми. А тому і діагностика та методи лікування повинні розвиватися. Є плани на майбутнє і в Хустській лікарні. Ними ділиться Руслан Роман, завідувач неврологічного відділення Хустської районної лікарні.
Разом з тим лікарі нагадують : основні фактори ризику виникнення інсульту – це підвищений артеріальний тиск, паління, зловживання алкоголем, підвищений рівень холестерину в крові та постійні стреси, ожиріння. Звісно ж, присутність факторів ризику ще не означає гарантованої появи інсульту, проте, у більшості випадків сприяють розвитку судинної катастрофи. Тому, аби не потрапити в сумну статистику та для збереження власного здоров’я, варто переглянути звичний спосіб життя.
Детальніше про це – у випуску новин М-студіо.